Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do jubilejního 10.Sázavafestu zbýva už jen 10 dní !

Přípravy 10. ročníku Sázavafestu už pomalu začínají finišovat.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2010
čtvrtek 5. srpna 2010 20:00
(konec +- neděle 8. srpna 2010 20:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
V Kácově, kde se festival koná, postupně přibývá technické zázemí a v těchto dnech se také dolaďují poslední detaily. Letošní technickou novinkou je ozvučení pódií pomocí zvukových systému V-Dosc. Tyto aparáty jsou v současné době nejkvalitnější na celosvětovém trhu a používají je při svém vystoupení přední světoví umělci.

Jubilejní desátý ročník nabídne až osm scén, které se pokusí společně odmoderovat Zdeněk Suchý a Pavel Anděl. Na pěti z nich se vystřídá přes 130 účinkujících.

Nejdále dovezeným interpretem, který letos v Kácově bude k vidění, jsou novozélandští Cornerstone Roots. Nejpočetnější kapelou budou bezesporu Leningrad Coywboys, kteří čítají celkem 13 členů a v Kácově předvedou světovou premiéru své mexické show. Ovšem to není nic proti českému Vivaldiannu, kde pánové Svěcený a Dvořák slibují, že se na pódiu objeví až 30 hudebníků. Ať už domácí nebo zahraniční, pro všechny účinkující je zajištěn ten nejlepší servis. Nejnáročnější požadavky, které letos produkce festivalu zajištuje, má však Čecho-Američan Ivan Král. Ten se v ČR zdrží pět dnů, aby nazkoušel se speciálně sestavenou kapelou svůj koncertní set. V Kácově na něho čeká speciální karavan, k dispozici bude mít svého osobního řidiče.

Pro návštěvníky je letos připraveno stanové městečko, které je zpoplatněno jednou stokorunou na osobu a platí na celou dobu konání festivalu. Prvních 6000 majitelů stanů, kteří si zakoupí místo pro svůj stan, dostanou navíc dárek dvojité ochrany, který obsahuje kondom a zámeček na stan, který by měl zaručit, že se nikdo nepovolaný do stanu nedostane. Vedle stanového městečka bude navíc k dispozici úschovna, cena za úschovu jednoho zavazadla činní 30 Kč. Parkoviště bude stát 250 Kč a návštěvníkům bude sloužit non-stop. Na festival lze dojet pohodlně i Posázavským pacifikem, jehož doprava bude v době festivalu posílena. Pod přísným dohledem je i letošní výběr cateringu. Po loňských zkušenostech zástupci festivalu pohlíží spíše na jeho větší kvalitu, než kvantitu. Návštěvníci budou mít letos možnost ochutnat jak sladké, slané, tak pizzy, ale i různé vegetariánské pokrmy.

Rovněž hygienické zázemí pro návštěvníky dostálo změn. „V letošním roce bylo objednáno o třetinu více toalet a sprch, tak doufáme, že budou návštěvníci spokojeni a nebude si nikdo stěžovat,“ uvedl Viktor Žák a dodal, „máme garantovanou obsluhu mobilních toalet v takovém režimu, že se prakticky nemůže stát, že by byla toaleta špinavá nebo bez toaletního papíru.“

V blízkosti festivalového areálu je opět zřízen útulek pro zvířata, kam si návštěvník v nejhorším případě může uschovat svého miláčka. Počítejme ale s tím, že tento útulek má omezenou kapacitu.

Celý festival, který oficiálně začíná 5. 8., bude zahájen Warm Upem již ve středu 4. 7. Hudební program v tento den začne ve 14 hodin a vstup bude zcela zdarma. Sázavafest tak otevřou kapely jako Loyca, No Heroes, Narcotic Fields, Bad Ass Honkies a mnozí další.

V dalších dnech nabídne Sázavafest návštěvníkům tradičně širokou směsici žánrů. Od popu, přes hiphop, ska, folk, rock až po metal. V Kácově nebude chybět ani drum and bass. Konkrétně se můžete těšit na noc, která ponese stejný název jako úspěšná pražská party – Drum Affection. Pořadatelé si pro návštěvníky Sázavafestu připravili opravdové hudební lahůdky v popředí s DJ Benny Page a úspěšnou Mc Tali, která vyhrála první cenu v kategorii „best female MC“ v drumandbass awards 2010 a v České republice vystoupí vůbec poprvé. Český P. no a Sayuz a mnoho dalších zvučných jmen nejen české dnb scény.

Sobotní noc bude zase patřit latinu. Od 21,30 se totiž rozjede na jedné ze scén Latino Night. Salsa, reggaeton, hip hop, rʻnʻb, merengue, dancehall, latin house – to vše zazní v podání těch nejlepších z celého světa. V rámci Latino Night se mohou příznivci latina těšit na talentovanou reggae skupinu z Columbie Flow Latino. Tu tvoří vokalisté Valenciz a Alvarez a DJ Menez. Dále vystoupí brazilská taneční skupina Rio Dance, Aldo Ferrara z Itálie a český DJ Kapucino.

Divadelní stan a filmy
Letošní Sázavafest nabízí i celou řadu mimohudebního vyžití. Návštěvníci budou moci navštívit i tematické workshopy nebo divadelní stan. V něm se odehraje řada zajímavých a speciálních vystoupení a představení. Za všechny jmenujme bubnování v podání Drum Cirle, pouliční Kabaret Terezie, interaktivní Divadlo Trakař, moderní tanec předvede soubor Amanitas, ohňovou show Cirque Garuda či stand-up comedy Na stojáka. Po nečekaném zájmu návštěvníků loňského ročníku o projekt Kudykam se jeho tvůrci a aktéři vracejí i v roce 2010.

Kdo nestihne letos navštívit Anifest v Teplicích, může v rámci Sázavafestu navštívit Houser filmový stan v Kácově, kde budou v pátek 6.8. Ozvěny Anifestu. Do Kácova zavítá i Kinematografu bratří Čadíků, který nabídne od čtvrtka 5. srpna do neděle 8. srpna každý večer jeden film. Těšit se můžete na snímky Bobule, 2 Bobule, Líbáš jako Bůh a Ulovit miliardáře.

Vstupenka na celý festival bude na místě stát 1200 Kč, sobotní jediná jednodenní vstupenka bude k dostání za 700 Kč. Areál pro veřejnost bude od čtvrtka otevřen vždy od 12:30.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 27. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Do jubilejního 10.Sázavafestu zbýva už jen 10 dní !. Vychytané.cz. [Online] 27. 7. 2010. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3516. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-jubilejniho-10.Sazavafestu-zbyva-uz-jen-10-dni-!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 04:44