Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Filmový ráj se otevře již zítra, 23. července 2010!

Zahájení největšího nesoutěžního filmového festivalu je na spadnutí, stačí již jen kousnout do jablka a filmový ráj se všem znovu po roce otevře - již zítra se ve 14.30 v kině Hvězda v Uherském Hradišti roztočí kotouč prvního filmu.
Přidat na Facebook
Letos bude Letní filmová škola zaměřená zejména na Island, Nový latinskoamerický film, Film noir, retrospektivy R. W. Fassbindera, Jána Kadára či Jacquese Tatiho, ale prožije si i fotbalovou horečku v čele s Karolem Polákem a Kenem Loachem. V programu LFŠ je na 400 filmů v sedmi sálech a dvou letních kinech, navíc každý den koncerty a divadelní představení v rámci doprovodného programu. Chybět nebude ani množství výstav ve všech programových prostorách.

Karol Polák nejenže předá Výroční cenu AČFK britskému režiséru Kenu Loachovi (Jmenuji se Joe, Hledá se Eric), ale bude uvádět i tradiční fotbalové utkání za kinem Hvězda. Robert Záruba vzpomíná na svůj komentátorský vzor takto: „Karol Polák komentoval finále olympijského závodu na 100 metrů mužů v Mnichově 1972 a tam byl ve ve finále Němec, který se skutečně jmenoval Manfred Kocot (pozn. čte se přesně tak, jak myslíte). A Karol Polák tehdy říkal: No a tuná je jediný športóvca evrópskej školy šprintérskej Manfred Kocot. Pozrite sa, kde sú naši sprinteri – bodaj bysme aj my mali takýchto kokotov.“ Fanoušci nechť se dostaví ve čtvrtek 29. 7. od 15 hodin, pravděpodobně se nebudou nudit.

Nezapomeňte se akreditovat! Akreditace vás opravňuje k návštěvě filmových představení, na doprovodný program získáte vstupenky s 50% slevou.

Pořadatel Letní filmové školy, Asociace českých filmových klubů, na letošní Letní filmové škole předá celkem pět výročních cen; kromě Kena Loache získají „ptáka Klubáka“, vyrobeného kovářem Jaroslavem Válkem z Veselí nad Moravou, i islandský režisér Fridrik Thór Fridriksson, slovenský kameraman Stanislav Szomolányi, maďarský režisér Béla Tarr a zasloužilý klubista František Šmahel. Všichni laureáti si ceny přeberou osobně.

V Hradišti se objeví mnoho dalších zástupců světové i domácí kinematografie. Za všechny zmiňme islandského režiséra Dagura Káriho (Albín jménem Noi), maďarského režiséra Szabolcse Hajdu (Bibliotheque Pascal) či argentinského režiséra Lisandra Alonsa (Liverpool). Pak je možné, že někde v hradišťských ulicích potkáte Jana Hřebejka, Víta Klusáka, Kryštofa Hádka, Martina Šulíka, Ivana Fílu, Karla Vachka, Jaroslava Fuita, Lenku Vlasákovou, Radima Špačka, Ivana Vojnára nebo Otakára Schmidta.

Letní filmovou školu letos výrazně podpoří i známí novináři – Ondřej Vosmík (Odvážné palce, Týdeník Televize, ex-Cinema) a Iva Přivřelová (Houser, filmweb.cz, E15) vám budou na webových stránkách www.lfs.cz přinášet každodenní novinky z aktuálního dění. Do blogu LFŠ budou přispívat Zbyněk Vlasák (Právo), Jan Gregor (Respekt), Vojta Rynda (Lidové noviny), Michal Procházka (na volné noze) a pokud bude mít čas, tak i Jarda Sedláček (kinobox.cz, ex-Cinema), který jinak na Letní filmové škole sestavil program nových českých filmů a cyklus Divoká devadesátá.

Filmová škola Zlín letos opět v rámci Letní filmové školy uspořádá přijímací zkoušky. Kdo si chce vyzkoušet své znalosti v oblasti filmu a případně dále pokračovat ve studiu, ten je srdečně zván ve středu 28. 7. od 11 hodin na UMPRUM. Výsledky budou zveřejněny týž den v rámci večera Filmová škola Zlín Night, kde vystoupí i kapela Sto zvířat.

V průběhu LFŠ budou na Redutě k vidění šaty z ráje – speciální kolekce navržená a ušitá studentkami 3. ročníku hradišťské Střední umělecko-průmyslové školy u příležitosti konání LFŠ. V průběhu filmovky se budou troje šaty dražit. Výtěžek poputuje na bohulibé účely, a sice organizace, s kterými Asociace českých filmových klubů, organizátor filmovky, v uplynulém roce spolupracovala, tedy na sdružení Akce Cihla, Inventura a na SUPŠ Uherské Hradiště.

Přihlašte se na workshop o komunikaci Řekněte to nahlas pořádaný za podpory Informační kanceláře Evropského parlamentu.

Pro všechny filmy se nezapomeňte jít podívat do Slováckého muzea na výstavu Uááá: Československý filmový plakát 1959 – 1989.

Tak neváhejte a přijeďte i vy do filmového ráje!
Zdroj: LFŠ UH
Mirci
(Miroslav Slovák)
čtvrtek 22. 7. 2010 20:00
Slovák, Miroslav. 2010. Filmový ráj se otevře již zítra, 23. července 2010!. Vychytané.cz. [Online] 22. 7. 2010. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3499. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Filmovy-raj-se-otevre-jiz-zitra,-23.-cervence-2010!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 10:20