Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Reggae v podání Cornerstone Roots

Novozélandští Cornerstone Roots jsou v současné době na turné po Evropě a zároveň se na pultech hudebních vydavatelství objevuje i jejich nové album
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2010
čtvrtek 5. srpna 2010 20:00
(konec +- neděle 8. srpna 2010 20:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Novozélandští Cornerstone Roots jsou v současné době na turné po Evropě a zároveň se na pultech hudebních vydavatelství objevuje i jejich nové album s názvem"Future Is Now". Pokud by sis rád poslechl trochu neobvyklého reggae až z Nového Zélandu, určitě se dostav po půlnoci v sobotu 7. 8. k DUHA stage na kácovský již desátý SÁZAVAFEST.
Letos v létě se dosud méně známé kapele z Nového Zélandu totiž podařilo najít cestu do Evropy.
Cornerstone Roots z města Raglan /NZ/ stráví červenec a srpen v několika koutech Evropy. A to nejen proto, že chtějí poznávat krásy našeho nejstaršího kontinentu, ale samozřejmě budou koncertovat v několika státech Evropy, kde představí ochutnávky z nového alba.
Tato formace sestává ze 4 hudebníků, kteří svůj hudební styl popisují těmito slovy „Kiwi-Roots-Reggae-style“. Po prvním poslechu ti bude jasné, že jsou zde patrné prvky klasického reggae, jež v sobě ale navíc mísí prvky maorské kultury, které mohou být pro české fanoušky opravdu neobvyklým zážitkem.

Zpěvák a kytarista Brian Ruawai zdůraznil v rozhovoru své nadšení z dlouho plánovaného evropského turné: "Jsme potěšeni, že můžeme zavítat do Evropy v červenci a srpnu. Slyšeli jsme již mnoho o evropských reggae festivalech, hlavně o jejich výborné atmosféře, která dává dobré vibrace a pozitivní impulzy všem reggae umělcům. "
Rytmy Reggae se na Novém Zélandu poprvé objevily v 70. letech, a to hlavně díky původním domorodcům - Maorům. Ti se hudbou snažili prosazovat svá politická, kulturní a sociální práva. Od těch dob je reggae hudba pevně integrovanou součástí hudební kultury.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 22. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Reggae v podání Cornerstone Roots. Vychytané.cz. [Online] 22. 7. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3497. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Reggae-v-podani-Cornerstone-Roots
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 12:49