Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V Praze se představí další skvělá britská kytarovka: Oceansize

Anglická rocková partička Oceansize ponořila své pěstěné ručky do špinavého bahna showbusinessu již před delší dobou. Dnes je za nimi řádka alb, bezpočet koncertů a několik let trvající kocovina. Jenže kdo vlastně jsou Oceansize a o co jim jde?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Oceansize
neděle 24. října 2010 21:00
(konec +- pondělí 25. října 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Oceansize se zrodili ve slunném Salfordu roku 1998 v myslích pěti mladých houževnatých dorostenců, kteří se běžně setkávali, aby popíjeli svou oblíbenou Stellu, konzumovali propašované zakázané látky a diskutovali o kytarových efektech. Během let se mezi nimi udržely názorové pře o to, který efekt je ten nejlepší.

Po milióntém vystoupení v manchesterském klubu Roadhouse si jich povšiml nezávislý label Beggar's Banquet. Následovala dvě alba ('Effloresce' a 'Everyone Into Position'), která se líbila skoro každému, kdo je slyšel. Ještě mezi nimi stačili Oceansize v roce 2004 vydat EP 'Music For Nurses', které i dodnes zůstává velmi populární mezi fanoušky kapely.

Kapela poté přivítala nového baskytaristu Stevena Hodsona a přešla k německému vydavatelství Superball. Zde se objevilo album 'Frames', které naznačilo návrat k táhlým hypnotickým kompozicím. V minulém roce se kapela odhodlala k monstróznímu projektu sedmidiskového balíčku 'Feed To Feed', na němž živě zazněla snad každá skladba, kterou kdy kapela napsala.

A jak tedy Oceansize zní? Abychom na tuto otázku odpověděli vyčerpávajícím způsobem, museli bychom teď začít z rukávu sypat nelogická rádoby-filozofická přirovnání. Možná vám ale pomůže, když řekneme, že Oceansize si rádi hrají s prostorem a rychlostí, nejsou zrovna příznivci dokonalé harmonie, rádi své fanoušky překvapují a občas si musíte trochu počkat, než se doberou pointy. Nebo vám můžeme nabídnout několik slavnějších jmen podobného zaměření, s nimiž Oceansize už hráli: Faith No More, Biffy Clyro, Porcupine Tree, Cardiacs, Smashing Pumpkins, Coheed And Cambria.

Nejlepší ale stejně bude, když se o stylu a kvalitách této rockové bandy přijdete na podzim přesvědčit sami. Oceansize uvítáme 24. října v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 300 CZK + poplatky k zakoupení v sítích Tickepro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 400 CZK.

Více info na: www.oceansize.co.uk, www.myspace.com/oceansizeuk, www.musicbar.cz
www.dsmacku.com, www.myspace.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 22. 7. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. V Praze se představí další skvělá britská kytarovka: Oceansize. Vychytané.cz. [Online] 22. 7. 2010. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3491. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-Praze-se-predstavi-dalsi-skvela-britska-kytarovka:-Oceansize
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 12:41