Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pleasure Island představuje Markus Schulz - rozhovor!

Markus Schulz patří již několik let mezi naprostou djskou špičku a každá jeho návštěva v České republice je spojena s výtečným setem, báječnou atmosférou a vyprodaným vystoupením. Není tedy divu, že je právě tento charismatický krasavec jedním z velkých lákadel festivalu Pleasure Island. Markus má svůj program rozplánovaný opravdu do poslední minuty, ale pro své české fanoušky udělal výjimku a věnoval nám několik minut na krátký rozhovor.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
PLEASURE ISLAND - ILLUSIONS
sobota 24. července 2010 12:00
(konec +- neděle 25. července 2010 06:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Markusi, právě Ti vyšlo nové album “Do You Dream?“, které je naprosto fantastické. Řekni nám o něm něco víc. Jak vlastně probíhal její porod?

Především děkuji za chválu, tohle vždycky člověka potěší! Hm, myslím si, že nelze specifikovat den, kdy jsem nad touhle deskou začal přemýšlet. U mě je typické to, že vždy zhruba rok po vydání autorské desky začnu přemýšlet nad tím, že něco podobného opět udělám. Je to takový moment dozrání, který u mě přichází každých 18 měsíců až 2 roky. Po téhle periodě moje srdce a duše dospěje k tomu, že jsem schopen vytvořit po hudební stránce něco, co miluju a mohu pak jen doufat, že se to bude líbit i ostatním!

To se určitě povedlo i tentokrát. Na desce máš opět plno hostů, jak jsi vybíral hostující vokalisty na tuhle desku?

Když si člověk mezi vydáním dvou autorských alb nechá větší odstup, má dostatek času nato, aby vnímal zajímavé hlasy v písních jiných. Často si při jejich poslechu sám pro sebe říkám „Tenhle hlas se mi moc líbí, ale nejsem si jistý, zda je správný pro to, co chci udělat…“ nebo „Tohle zní báječně, s tímhle člověkem chci spolupracovat“. Přesně takhle to vypadalo při zrodu nové desky, přesně takhle se na desku dostala například Susana, Jennifer Rene neb Ana Criada.

Osobně mám vážně moc rád Tvoje remixy. Stále dostáváš tolik žádostí o remix?

Ano, dostávám…Ale když vše směřovalo k natáčení této desky, tak jsem se věnoval hlavně své vlastní tvorbě a remixování pro ostatní jsem hodně omezil. A myslím, že tak to bude vypadat i v následujících měsících. Rád bych se soustředil na remixy svých vlastních tracků, než skladeb někoho jiného. Čas od času objevím během nahrávání desky nějaký element, který si myslím, že zní moc dobře, ale nezapadá do celého konceptu toho, co právě dělám. Tyto elementy vkládám do složky s názvem “Markus Schulz Remix“ a občas, když následně dělám předělávky svých vlastních tracků, jako bych ty správné nápady v té složce našel…

Opět se za pár dní vrátíš do České republiky, kde jsi vážně hodně oblíben. Co je to první, co se Ti ve spojitosti s naší zemí vybaví?

Jsem rád, že se opět vracím, jsem zato moc rád! Abych řekl pravdu, jsem fakt velký cvok, co se všech sportů týče. Mám v něm celkem přehled, takže pokud se mě někdo zeptá na tuhle věc, vždy z toho tak nějak elegantně vybruslím sportem. Takže mě napadá především fotbal a Budvar. Miluju spojení piva a zábavy a vaše pivo je super ;-)Jakých pět tracků Tě v těchto dnech nejvíc bere? Co bys nám aktuálně tedy doporučil?

Pokud dovolíš, malinko si přihřeju i vlastní polívčičku. Moje aktuální pětka vypadá takto:

1. Markus Schulz featuring Justine Suissa - Perception (Original Mix) [Coldharbour Recordings]
2. Rex Mundi - Opera of Northern Ocean (Phynn Remix) [Coldharbour Recordings]
3. Sander van Doorn - Reach Out [Doorn]
4. Markus Schulz featuring Ana Criado - Surreal [Coldharbour Recordings]
5. Tucandeo - Far From Reality [Coldharbour Recordings]

Pleasure Island je pro většinu Čechů úplně novým konceptem akce a tak jsou lidi hodně natěšení, co je vlastně čeká. Co je pro Tebe osobně “pleasure“, tedy rozkoší?

Já spojuju slovo “rozkoš“ jednoznačně se slovem Starbucks. Když někde po ránu na nějaký Starbucks narazím, jsem úplně mimo. Myslím si, že ani stádo divokých býků by mi nezabránilo, abych se do něj dostal…(Smích)

asi nejsi sám…Ptám se na další věc vlastně každého dje, s kterým dělám rozhovor: Poslední léta přinesla mnoho nových djských jmen. Je mezi nimi nějaký nový umělec, který si zaslouží Tvoji osobní podporu?

Mám opravdu radost z některých talentů, které se tu za poslední dobu objevili, a jsem rád, že někteří z nich patří na palubu vydavatelství Coldhardbour. Rex Mundi měl úžasný rok 2009, možná především díky singlu “Nothing At All“. Nyní má úžasnou instrumentální novinku “Opera Of Northem Ocean“, kterou od okamžiku, kdy my jí poslal, nemohu přestat ve svých hrát, jak moc se mi líbí. Dalším talentem, který mě napadá, je Phynn. Jeho skladbu “Spacewalk“ jsem hrál celé minulé léto a podzim a je to pár měsíců, co jsem mu nabídl, aby dal nový hábit singlu Mike Foyleho “Deadly Nightshade“. Phynn originál roztrhal na úplně malé kousky a vykouzlil něco naprosto nového a přitom fantastického…

To si musím určitě poslechnout…Máme tu právě léto, to je spojené s odpočinkem. Jak ho budeš trávit? Honí se Ti hlavou nějaká dovolená?

Léto bude plné strhujících akcí a pařbiček po celém světě - přesně tohle je můj plán! Když jsi profesionálním djem, léto je dobou, kdy si můžeš o dovolené vážně nechat jen zdát. Věř, že bych si nepřál nic jiného, než si pár dní odpočinout. Za poslední rok jsem měl ale asi 130 vystoupení a větší část se odehrála právě během letních měsíců. Letos mám například během prázdnin 8 vystoupení v legendárních klubu Amnesia na Ibize, kde 10. srpna hraju dokonce celou noc úplně sám!

Zdá se, že máš opravdu co dělat. My se rozhodně moc těšíme na Tvé vystoupení na Pleasure Island. Máš nějakou zprávu pro ty, kteří ještě nejsou přesvědčeni, zda na tuhle akci vyrazit?

Určitě přijeďte, já tam taky budu:-) A slovy jednoho klasického italského houseového tracku “C’mon try it, you’ll like it!”
Zdroj: TZ United Music (Pro United Music připravil Jaromír Koc)

Mirci
(Miroslav Slovák)
úterý 20. 7. 2010 08:00
Slovák, Miroslav. 2010. Pleasure Island představuje Markus Schulz - rozhovor!. Vychytané.cz. [Online] 20. 7. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3484. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pleasure-Island-predstavuje-Markus-Schulz---rozhovor!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 13:25