Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sbohem Saddáme.

Bývalý irácký diktátor Saddám Husajn už to má za sebou - byl oběšen. Internetem teď koluje amatérský záznam jeho popravy. Bacha, silný kafe pro slabý povahy.
Přidat na Facebook
Na sklonku roku byl popraven jeden z nejkontroverznějších "politiků" naší doby - Saddám Husajn. Jeho poprava byla provázena neuvěřitelnými emocemi. Amaterský záznam najdete na této adrese.

V dramatické výměně názorů jeden strážce Saddámovi ostře vyčetl následky jeho vládnutí provázeného válkou s Íránem a pak s USA a jejich západními spojenci.

"Zničil jsi nás. Zabíjel jsi nás. Nechal jsi nás žít v bídě," křičí na nahrávce. Saddám odpovídá: "Zachránil jsem vás před bídou a chudobou a zničil vaše nepřátele, Peršany a Američany." Na to mu strážce říká, ať ho Bůh zatratí, a Husajn mu kletbu vrací.


Ihned po pádu Saddáma propadlištěm začala většina přítomných skákat radostí a tancovat. V tmavých záběrech to sice není vidět, ale zato dobře slyšet.

Po deseti minutách byla soudním lékařem konstatována smrt. Saddámovo tělo bylo následně zabaleno do bílého pytle a vloženo do rakve. Exprezident byl v noci na neděli pochován v rodné vesnici Audža v oblasti města Tikrít asi 130 kilometrů severně od metropole Bagdádu.
BB
(Bára Vlková)
středa 3. 1. 2007 08:00
Vlková, Bára. 2007. Sbohem Saddáme.. Vychytané.cz. [Online] 3. 1. 2007. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=348. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sbohem-Saddame.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.126s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 00:24