Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nová deska POLEMIC zazní i na českých festivalech

Slovenští skáčkaři POLEMIC se po nedávném křtu nové desky Horúce časy opět představí před domácím publikem. Letos pánové obohatí českou festivalovou scénu nejen o svou energickou černobílou show, ale po pěti letech také o nové skladby z právě vydané desky. Tu v České republice distribuuje SONY BMG.
Přidat na Facebook
I když skupina funguje déle než 20 let a má svůj charakteristický styl, nové album dokazuje její hudební posun a otevírá prostor zajímavým hudebním spolupracím. K mikrofonu se dostal např. zpěvák Peter „Kuko“ Hrivňák ze slovenské rockové kapely Horkýže slíže. Nápad na spolupráci vznikl už během společného tour s Horkýže slíže před dvěma lety. „Zložili sme čisto punkrockovú pesničku a premýšľali nad tým, kto by ju mal spievať. Tip padol logicky na Kuka, dokonca si ku skladbe napísal aj vlastný text. Je to typická „slížacká“ sranda, z čoho máme radosť. Je to parádna vec,“ netají Bejzo radost ze spolupráce. Společná skladba nese název Dobshinsky a po úvodním singlu desky (Svetlá mesta) je dalším vážným hitparádovým favoritem. Překvapením je i spolupráce s hip-hopovou skupinou AMO, která obohatila skladbu Vášne.

Už při prvním kontaktu s novým albem, které ztvárnil Július Nagy, je jasné, že s novou deskou přišla i změna image celé skupiny. Na nové image POLEMIC se podílel významný módní návrhář Marcel Holubec. V kostýmech z jeho dílny odehrají kompletní letošní koncertní šňůru, na které se pokusí pokořit loňský koncertní rekord, kdy Polemic odehráli 117 koncertů na festivalech a klubech na Slovensku, v Česku, Polsku a ve Velké Británii.

Nový kabát dostaly také webové stránky www.polemic.sk. O fotografie k albu Horúce časy se postarala Táňa Hojčová.

Zdroj: TZ Petr Tajčman

Festivalová tour Polemic v ČR:
15.07.2010 – Plzeň, Zachs pub www.zachspub.cz
16.07.2010 – Olší u Tábora, Mighty Sounds www.mightysounds.cz
30.07.2010 – Hlučín, Festival Štěrkovna http://sterkovnamusic.com/
06.08.2010 – Kácov, Sázavafest www.sazavafest.cz
14.08.2010 – Hrachovec, Hrachovka www.festival.hrachovka.com
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 19. 7. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Nová deska POLEMIC zazní i na českých festivalech. Vychytané.cz. [Online] 19. 7. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3476. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nova-deska-POLEMIC-zazni-i-na-ceskych-festivalech
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 11:37