Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Netradiční závod šerpů zavítá i do Olomouce

Přidat na Facebook
Olomoucký šerpa, jako pokračování šerpského klání na Moravě, je obdobou závodu Beskydský šerpa, který je již druhým rokem součástí extrémního závodu štafet - Adrenalin Cup a jehož popularita neustále roste.
Do zápolení s 65kilovým nákladem a pětikilometrovou trasou se pustí v rámci závodu Radegast Olomoucký šerpa 100 dvoučlenných týmů. Jejich úkolem bude dopravit na Svatý kopeček co nejrychleji sud s pivem Radegast na tradiční šerpské krosně. Unikátní závod odstartuje v sobotu 17. července na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici u Olomouce. Netradiční výzvy se chopí i tým hokejistů HC Olomouc, který si účastí v závodě zpestří náročnou přípravu na novou hokejovou sezónu. V cíli bude pro všechny fanoušky připravena autogramiáda, ke které se připojí
i olomoucký kapitán Richard Brančík a chybět nebude i někdejší MS v kulturistice Pavol Jablonický.
„Radegast Olomoucký šerpa je unikátní závod pro pravé chlapy, který slibuje nevšední zážitek. Příznivci netradičních výzev a správně hořkého piva prověří své síly v závodě, ve kterém se budou muset obětovat jeden pro druhého a překonat své fyzické i psychické hranice“, objasňuje hlavní myšlenku závodu manažer značky Radegast Pavel Kmínek a dodává:
„Vítězem je každý tým, bez ohledu na to, na kterém místě skončí.“ Každý tým, který dosáhne s nákladem cíle u ZOO Olomouc na Svatém kopečku, dostane zasloužených 60 piv Radegast, a také získá skvělý pocit ze splnění náročného úkolu. Nejrychlejší tým se může těšit na čtyři 30litrové soudky nejoblíbenějšího piva na Moravě.

HC Olomouc pošle do boje obránce Jakuba Bartoně a útočníka Tomáše Zbořila, který k tomu říká: „Tvrdě se připravujeme na novou sezónu a v rámci letní dřiny chceme otestovat svoji připravenost i na šerpském závodě. Je to pro nás výzva, kterou jsme rádi přijali.“
Do závodu se lze přihlásit prostřednictvím formuláře na stránkách www.radegast.cz nebo přímo na místě. Na start se postaví prvních 80 přihlášených týmů přes internet, kteří budou mít na startu přednost. U internetové registrace zbývá posledních několik volných míst.
Přímo na místě se může registrovat dalších 20 týmů (platí pravidlo o dřívější registraci na místě). Celkově se závodu bude moci zúčastnit maximálně 100 týmů.

Registrace bude probíhat od 10 hod. na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici. První šerpové se vydají na trať hodinu před pravým polednem. Vyhlášení výsledků proběhne na Svatém kopečku v 17 hod. Pro fanoušky a příchozí bude na startu i v cíli připraven atraktivní doprovodný program v podobě zkoušky šerpských krosen, skákacích bot, vzpírání sudů s kulturistou Pavolem Jablonickým, kohoutích zápasů, stavění přepravek, slack line či lukostřelby. Celým dnem Vás bude provázet Rádio Rock Max a chybět nebude ani dobré jídlo a hlavně správně vychlazený
Radegast.

winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 16. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Netradiční závod šerpů zavítá i do Olomouce. Vychytané.cz. [Online] 16. 7. 2010. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3465. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Netradicni-zavod-serpu-zavita-i-do-Olomouce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 21:08