Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sázavafest od R po X

Festival Sázavafest představuje profily kapel, které vystoupí 5. - 7. 8. 2010 v Kácově
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2010
čtvrtek 5. srpna 2010 20:00
(konec +- neděle 8. srpna 2010 20:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Reliéf

Skupina Reliéf patří k evropské bluegrassové špičce. Objevuje se na většině festivalů se zaměřením na bluegrass, country a folk u nás i v Evropě, v pražské Balbínce pořádá každý měsíc pravidelné koncerty – právě proto nemohou chybět ani na Balbínce v rámci Sázavafestu!

Repertoár skupiny tvoří skladby zpívané v angličtině s důrazem na vícehlasý vokál. Reliéf disponuje výrazným autorským potenciálem Zbyňka Bureše, některé původní skladby se objevily na albech předních amerických i českých skupin tohoto žánru. Nedílnou součástí jsou gospely zpívané a capella.


Václav Koubek

Herec, zpěvák, scénárista, autor hudby – to všechno je Václav Koubek, kterého můžete znát z pořadu Na stojáka, kde pro změnu bavil publikum naprosto šílenými historkami. Na české hudební scéně se pohybuje už přes let a za tu dobu stačil vydat 9 alb. Autor posmutnělých šansonů ‟ušpiněných‟ ulic a hospod doprovází svůj zpěv na akordeon. Chytlavé texty, svérázný zpěv a skromný doprovod hudebními nástroji jsou pro jeho vystoupení typické. Přesto si Václav Koubek našel své publikum, které často zavítá i do jeho Vesnického hudebního klubu v Chotěmicích, kde pravidelně pořádá tato hudební i jiná setkání.


Věra Bílá

Česká zpěvačka romského původu Věra Bílá se představí návštěvníkům letošního Sázavafestu v Kácově v rámci velmi oblíbené Balbínky. Zpěvačka, kterou řadu let doprovázela skupina Kale, jistě uspokojí všechny milovníky temperamentní hudby. Ačkoli objíždí řadu zahraničních festivalů, její účast V Kácově bude na akci podobného rázu premiérová. Společně s ní tentokrát vystoupí Gynovci, romská kapela z Rokycan, odkud pochází i sama zpěvačka. Nikoho nepřekvapí, že Věra Bílá byla za svobodna Giňová. Můžeme se tedy těšit na ryze přátelské až rodinné setkání s touto svéráznou ženou, která zpopularizovala romskou hudbu i mezi ‟gadži‟. Věra Bílá zpívá nejen romsky, ale i česky a slovensky.


Vivaldianno – Michal Dvořák/ Jaroslav Svěcený

Houslový virtuos a rockový klavírista. Na první pohled nesourodá hudební kombinace, která v poslední době slaví úspěch s nadčasovým hudebním projektem Vivaldianno. Legendární zakládající člen skupiny Lucie Michal Dvořák a klasikou odkojený houslový virtuos Jaroslav Svěcený se s obrovským nadšením pustili do multižánrového projektu, kterým chtějí oslovit posluchače napříč všemi generacemi a styly.

Spojením klasických barokních instrumentů s elektronickými kytarami a nejmodernějšími syntetizátory, se posluchačům v rámci Sázavafestu představí speciální projekt, který je díky své jedinečnosti nezařaditelný do jakéhokoliv konkrétního hudebního žánru. Na základě barokní hudby Antonia Vivaldiho vytvořili pestrou paletu hudební současnosti.

Vlastimil Třešňák

Vlastimil Třešňák je známý český folkový písničkář, spisovatel a výtvarník, bohém a bolševiky ‟prudící‟ živel i nucený emigrant. Dnes nepochybně jeden z vůbec nejdůležitějších aktivních zpěváků celé generace. Po podepsání Charty 77 mu byla zakázána jakákoliv veřejná činnost, a proto se vydal do ústraní do Švédska, poté do Německa. Rockové písničky této folkové legendy nesou stopy hudby Neil Younga, Lou Reeda či Erica Claptona.
V současné době se Vlastimil Třešňák a jeho band znovu na hudebním poli ukázal díky novému albu Němý suflér. To obsahuje jak rockové, folkové tak i bluesové skladby s písničkářovými osobitými texty. Na tomto albu však Třešňák dává mnohem více prostoru elektrickým nástrojům a odlišuje se tím od jeho minulé tvorby.


Xindl X

Na letošním letním Sázavafestu v Kácově vystoupí stále populárnější Xindl X. Multižánrového hudebníka vlastním jménem Jaroslava Ládka, kterého veřejnost vnímá jako rappera s kytarou. Když nehraje na svých koncertech sám na kytaru, tak ho doprovází jeho skupina ve složení: Robert Švehla – bicí, Filip Markes – saxofon, Filio Havlíček – baskytara. Xindl X zasahuje do více hudebních stylů - hip-hop s folkem, jazz, blues. Tvoří převážně auto – protest – songy, jejichž těžištěm jsou texty, ve kterých nalezneme jak jeho osobní výpověď, tak i smysl pro ironii. Do povědomí české veřejnosti se dostal díky písničce Anděl, která se dostala na první příčky mnoha žebříčků. O úspěchu této písničky svědčí i fakt, že na youtube.com si ji přehrálo více než 3 miliony návštěvníků. Na kontě má zatím jediné album, které vydal v roce 2008 a nese název Návod ke čtení manuálu. Již na podzim se však můžete těšit na nové s názvem Perličky sviním na dně.

winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 30. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Sázavafest od R po X. Vychytané.cz. [Online] 30. 7. 2010. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3463. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sazavafest-od-R-po-X
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 11:29