Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sázavafest od CH po L

Festival Sázavafest představuje profily kapel, které vystoupí 5. - 7. 8. 2010 v Kácově
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2010
čtvrtek 5. srpna 2010 20:00
(konec +- neděle 8. srpna 2010 20:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Charlie Straight

Alernativně popová kapela založená v roce 2006 v Třinci, objevená roku 2007 Michalem Novákem z Bandzone.cz, který se stal následně producentem jejich debutu She’s a Good Swimmer (2009) je ovlivněná britskou scénou a přitahuje je Natasha Khan.
Charlie Straight se objevili na řadě zásadních festivalů v České republice a na Slovensku a koncertní podzimní turné jeli v roce 2008 s kapelou Kryštof. Kapela odehrála několik koncertů v Hamburku a Mnichově, v Německu si tak buduje silnou základnu svých fanoušků.
V současnosti největšího úspěchu dosáhla skupina na předávání letošních hudebních cen Anděl za rok 2009, kde andělské sošky přebrala v kategorii objev, album a videoklip roku.


Che Sudaka

Hudební festival Sázavafest poctí svou návštěvou také svérázná partička hudebníků z Barcelony Che Sudaka. Začínali sice jako pouliční kapela, ale dnes je z nich pojem a svým vystoupením obohacují velké evropské festivaly. A tentokrát zavítají i do Kácova. Kapelu tvoří muzikanti z Argentiny, Španělska a Kolumbie. V Barceloně usazená sestava muzikantů začínala s hraním v metru a na místních náměstích. Dnes je z nich plnohodnotná kapela, která objíždí velké evropské festivaly. Stále jim však zůstává jejich nekonečná energie a zájem o sociální a politické otázky a nenucenost pouliční kapely.

Jejich hudbu lze charakterizovat jako mestizo styl. Ten v sobě spojuje reggae, ska, flamenco, rumbu, drum&bassu, lidové hudby pocházející z Argentiny a world music. Ve svých skladbách řeší problémy imigrace, sociálního bezpráví a války. Nábojem jejich koncertu si nezadají ani s Manu Chao, jehož baskytarista produkoval jejich poslední desku, nebo Gogol Bordelo, které před časem doprovázeli na turné. Che Sudaka jsou pověstní svou energičností, spontánností a komunikativností s diváky. Před samotným vystoupením se “zahřívají‟ lidovými písněmi již v zákulisí, takže jejich koncert “válcuje‟ diváky již od první minuty. Rozhodně si jejich vystoupení na letním Sázavafestu nenechte ujít, protože tato partička z Barcelony vás zaručeně dostane do varu.

Chumbawamba

Letošní Sázavafest navštíví hudební chameleón Chumbawamba. V době své největší slávy punk-rocková, dnes akustická a písničkářská. Partička z Leedsu, která svá nejúspěšnější léta prožila v polovině devadesátých let, kdy dobyla hudební svět chytlavým singlem Tubthumping. Ovšem i nyní mají stále co říct. V minulosti kapela vyznávala žánry jako anarchistický punk, folk a pop, dnes tíhne spíše k hraní akusticky. Hudební styl této kapely lze popsat jako směsici jednoduchého R&R s anarchistickým punkem, folku i popu.

Kapela se drží hesla: „Měň svět a provokuj". A to skutečně dělá, svými texty určitě. Těmi dokážou písničkáři z Chumbawamby zaujmout široké publikum. Ve svých skladbách rádi vypráví příběhy o politice, dějinách a filozofii, na druhou stranu nikdy neprezentuje své názory s vážnou tváří.

V rámci jejich vystoupení na Sázavafestu se můžeme těšit jak na starší osvědčené hity, tak na písně z nejnovějšího alba ABCDEFG, které vydala letos na jaře. Přestože má svou „populární" tubthumpingovou éru za sebou, stále je spousta důvodů, proč její vystoupení na letním Sázavafestu nevynechat.

Ivan Hlas Trio

Příznivci poctivého folku a písničkářství se mohou na letošním Sázavafestu těšit na další českou stálici v podobě Ivana Hlase a “jeho tria‟. Ivan Hlas je známý český písničkář a muzikant, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta. V triu vystupuje Ivan Hlas společně s dvěma dalšími špičkovými hudebníky, a to s Norbi Kovácsem (akustická kytara, zpěv) a Jaroslavem “Olinem‟ Nejezchlebou (violoncello, mandola, kytara, tamburína, zpěv). Tato komorní sestava koncertuje od roku 2006 a má za sebou jedno akustické album "Láska jako oliva" z roku 2008. Tato deska je zároveň prvním akustickým počinem Ivana Hlase.


Ivan Král

Ivana Krále nemusíme českému publiku zdlouhavě představovat - jako jeden z mála Čechů se může pochlubit, že ve světovém rock´n´rollu hrál první housle. Do Spojených států odešel se svými rodiči v druhé polovině 60. let, kde spolupracoval s Iggy Popem, Patti Smith a Brucem Springsteenem. Jeho písně dodnes hrají U2 či Bavid Bowie. Je až k neuvěření jak mohl český umělec ovlivnit jména takového formátu. Dokazuje to však mnoho poklon složených přímo Ivanovi. „Když jsme poznali Ivana, poznali jsme velkého umělce. Bylo to nové hudební prozření. Hned jsme mu museli říci, jak nás jeho tvorba ovlivnila,“ řekl Bono z U2.


Ivo Jahelka

Písničkář Ivo Jahelka je svým způsobem unikátem na české folkové scéně. Věnuje se totiž nejen hudbě, ale zároveň právu a jedno s druhým působivě doplňuje. Díky tomu je označován jako „zpívající právník“. Vystudoval právnickou fakultu UK v Praze a získal titul JUDr. Poté se začal věnovat zhudebňování různých soudních případů a všelijakých kuriózních příběhů z všedního života. Ivo Jahelka je také vynikající textař, jehož zhudebněné příběhy ze soudní síně řadu let rozesmávají publikum.


Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer na naší scéně představuje naprostý unikát. Samorostlý syn klasika Jiřího Sováka a herec pražského studia Ypsilon je publiku znám především jako divadelní a filmový herec. Má ale i svou druhou uměleckou tvář, která je hudební. Jako písničkář vystupuje se svými převážně humornými písničkami a sám se doprovází na dvanáctistrunnou kytaru. Jeho songy jsou zpestřením nejen komorních prostorů, ale i velkých rockových festivalů. Jedním z nich je i letní Sázavafest.


Leningrad Cowboys

winslayer
(Lukáš Plaček)
pondělí 19. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Sázavafest od CH po L. Vychytané.cz. [Online] 19. 7. 2010. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3461. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sazavafest-od-CH-po-L
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 15:03