Festival Colours of Ostrava se snaží myslet na životní prostředí, a proto se již podruhé zapojuje do projektu ČISTÝ FESTIVAL Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s.. Co to znamená? Na Colours mohou návštěvníci třídit odpad, na stánku ZELENÝ BOD budou stejně jako v loňském roce za přinesené plasty a papíry dokonce odměněni.
Několik tisíc žlutých a modrých pytlů
Aby bylo třídění odpadu pro všechny co nejdostupnější, budou v celém festivalovém areálu umístěny žluté pytle na plasty a modré pytle na papír. Na stejném místě jako v minulém roce bude umístěn květinový stánek ZELENÝ BOD, kde budou návštěvníci za přinesené kelímky a plasty odměňováni. Na „Zeleném bodě“ se každý návštěvník také může zapojit do soutěže o iPody.
Zaútočí Colours na český rekord?
Novinkou letošního ročníku projektu Čistý festival je soutěž 20 největších českých festivalů o oficiální český rekord – nejdelšího hada z pivních kelímků. Rekord držel až do minulého týdne festival Votvírák, ten byl však v úterý překonán královehradeckým Rock for People, kde se podařilo ze 110 904 pivních kelímků sestavit hada dlouhého 1155 metrů. „Věříme, že se návštěvníci Colours of Ostrava pokusí tento rekord pokořit. Na sedmi letošních festivalech zapojených do projektu Čistý festival se zatím podařilo vytřídit neuvěřitelných 220 tisíc kelímků!“ říká Milan Anděl z projektu Čistý festival.
Certifikace ČISTÝ FESTIVAL
Za to, že Colours of Ostrava umožní svým návštěvníkům třídění odpadu, budou oceněny certifikací Čistý festival, o kterou letos usilují dvě desítky českých festivalů zapojených do projektu. Certifikace je festivalům předána poslední den konání, podmínkou pro získání je především umožnění třídění odpadu a zajištění jeho předání k druhotnému zpracování. Certifikát ČISTÝ FESTIVAL mohou Colours of Ostrava používat celý rok, v rámci příštího ročníku jej potom budou obhajovat.
Jak třídit odpad na Colours of Ostrava?
Do žlutých pytlů patří kelímky z polypropylenu (pivní kelímky – označení PP), polystyrenu (označení PS), PET lahve, ale také igelitové obaly, sáčky, tašky. Do modrých pytlů patří papírové kelímky, tácky, noviny, letáky a obaly s označením PAP, ale také kombinované obaly s označením C/PAP - jedná se například o nápojové kartony od džusu. Do modrých pytlů se nesmí vhazovat znečištěný a umaštěný papír (například od langoše nebo bramboráku) – ten bohužel není možné druhotně zpracovat. Pokud si návštěvníci nejsou jistí, jak jaký odpad vytřídit, mohou se informovat na stánku ZELENÝ BOD.
Více informací o soutěžích, třídění odpadu a projektu
www.cistyfestival.cz
Plaček, Lukáš. 2010. Colours of Ostrava jsou podruhé ČISTÝM FESTIVALEM.
Vychytané.cz. [Online] 14. 7. 2010. [Citace: 21. 11. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3458. ISSN 1802-2677.
link na článek:
http://clanky.vychytane.cz/Colours-of-Ostrava-jsou-podruhe-CISTÝM-FESTIVALEM