Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mimohudební zážitky a autorská čtení

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2010
čtvrtek 5. srpna 2010 20:00
(konec +- neděle 8. srpna 2010 20:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Hudební dramaturgii oživí autorská čtení Michala Viewegha, který má letos rovněž co oslavovat. Je tomu právě 20 let, co spatřila světlo světa první kniha nejčetnějšího českého autora současnosti. Svým čtením pobaví publikum po dva dny, v pátek mu bude dělat společnost básník a prozaik Martin Reiner, v sobotu Irena Obermannová, autorka mnoha úspěšných knih, mimo jiné Deník šílené manželky.

Návštěvníci budou moci navštívit i tematické workshopy nebo divadelní stan. Ten nabídne řadu zajímavých a speciálních vystoupení a představení. Za všechny jmenujme bubnování v podání Drum Cirle, pouliční Kabaret Terezie, interaktivní Divadlo Trakař, moderní tanec předvede soubor Amanitas, ohňovou show Cirque Garuda a nebude chybět ani populární stand-up comedy Na stojáka. Po nečekaném zájmu návštěvníků loňského ročníku o projekt Kudykam se jeho tvůrci a aktéři vracejí i v roce 2010. Hudebníci vybraní a vedení Ondřejem Brzobohatým doprovodí hvězdy lyrikálu jako je Karel Dobrý, Lucia Šoralová nebo Ondřej Ruml v jiných písních než jsou ty, které na Sázavafestu zazněly vloni. Festival bude nadto jevištěm představení nové písně, která se stane součástí Kudykamu až od září 2010.

Kdo nestihne letos navštívit Anifest v Teplicích, může v rámci Sázavafestu navštívit Houser filmový stan v Kácově, kde budou v pátek 6.8. Ozvěny Anifestu. Návštěvníci uvidí to nejlepší z letošního ročníku, tedy filmy oceněné mezinárodní porotou v kategoriích krátký film do 5 minut, 5 - 15 minut, 15 - 60 minut, studentský film, televizní film, videoklip, internetová animace, reklama a znělka. Letos se v mezinárodní soutěži sešlo velké množství originálních, a co se výtvarného stylu týče, svérázných filmů, a to především z Francie, ale také z dalších zemí - silně bylo zastoupení Estonska, Anglie či Belgie. V soutěži se objevily i velmi úspěšné snímky - Logorama, která nedávno získala Oscara a Dáma a smrt (La Dama y la muerte), která byla na Oscara nominovaná. V rámci HFS bude k vidění i několik Ekofimů, či nabídka filmů zapůjčených od Artcamu a Bontonfilmu.

Již od čtvrtka 5. srpna, pravidelně až do neděle 8. srpna každý večer po setmění, budou moci návštěvníci Sázavafestu zavzpomínat na četnost letních kin v naší republice a díky Kinematografu Bratří Čadíků spatřit pod širým nebem vždy jeden film.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 20. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Mimohudební zážitky a autorská čtení. Vychytané.cz. [Online] 20. 7. 2010. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3456. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mimohudebni-zazitky-a-autorska-cteni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 13:53