Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Yellow Umbrella na festivalu Dokořán

Šest regionálních kapel předskakuje německým Yellow Umbrella
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival Dokořán 2010
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 11:00)
Karviná
Karviná (CZ)
Iniciativa Dokořán o.s. odhalila dalšího headlinera ve stejné chvíli, kdy ukončila soutěž regionálních kapel, jež v Karviné soupeřily o drahý čas na festivalu Dokořán. Z dvanácti přihlášených nakonec postoupilo šest nejlepších interpretů různých žánrů. Výběr významně ovlivnili diváci, kteří hlasovali na místě konání koncertů. Ještě před sečtením hlasů oznámili organizátoři, že na festivalu Dokořán, který proběhne 12. – 14. 8. v Karviné, se zastaví úspěšná ska-reggae formace Yellow Umbrella z Německa během svého turné.
„Soutěž regionálních kapel je postavena na diváckém zájmu a podmíněna určitou kvalitou dramaturgie festivalu, a tak si kapely musely projít dvěma koly, než jsme jim potvrdili účast na festivalu,“ vysvětluje pravidla Radka Szelongová, jedna z organizátorek festivalu. Přihlásilo se 12 kapel z Karvinska, organizátory bylo vybráno devět postupujících, kteří bojovali o přízeň diváků a poroty na karvinském náměstí ve dnech 2. a 9. července.

„Během této malé ochutnávky se interpreti předvedli, a ačkoliv byl závěrečný výběr těžký, museli jsme se především řídit názorem diváků. To rozhodlo,“ dodává Daniel Cieślar, manažer festivalu.
Největšího úspěchu dosáhly alternativní rock’n’roll Mendigos, reggae SilesiJAH Allstars a drsnější Pračka. Dále se umístili Pantha Rhei, Neversense a Deffekt. Kapely vystoupí na festivalu ve čtvrtek 12. 8. po boku karvinských oblíbenců Epikrux, Apatheia a Sakumprásk.
„Dokořán je pro nás nejlepší příležitost, jak získat pozornost v Karviné i okolí. To se nám zřejmě i podařilo,“ vyjádřil se o festivalu Jiří Pisz, kytarista postupujících SilesiJAH Allstars.
Festival naplno propukne v pátek 13. 8. na třech hudebních a třech nehudebních scénách, kdy se v Zámeckém parku v Karviné rozehraje více než 50 dalších interpretů. Festival je pověstný příjemnou atmosféru a kvalitní dramaturgií, jíž letos vévodí Mňága a Žďorp, taneční Skyline a česko-americká formace Pipes and Pints. K nim nově přibude reggae-ska Yellow Umbrella z Německa, kteří se zastaví v rámci svého turné. Pro návštěvníky je vše přichystáno.

Více informací na www.festival.dokoran.info a festival@dokoran.info

Vstupné:
200 Kč/3 dny/ předprodej
250 Kč/3 dny/ na místě
150 Kč/1 den/ na místě
10 % sleva/ na místě/ držitelé ISIC, ITIC karet

Vystupující interpreti:
Kapely:
MŇÁGA A ŽĎORP, SKYLINE, PIPES & PINTS, TRABAND, YELLOW UMBRELLA [DE], PUDING PANÍ ELVISOVEJ [SK], Maya Mountains [IT], HC3, VEES, Burn Out, Crashpoint, Model Bazaar, Queens of Everything, Flash the Radies, Zion Squad, Caledonia, UP!Great, Svěží zelenina, DVA, Sakumprásk, Pub Animal, Šufunky Gang, Johny Said the Number, All SKApone’s, Odnaha, Epikrux, Apatheia, Mendigos, SilesiJAH Allstars, Pračka, Deffekt, Neversense, Pantha Rhei.

Potvrzení djs:
B-COMPLEX (Hospital rec. SK), DEADLY VIPERZ (Akira & Anakin), BIFIDUS AKTIF, Computer Artist, Local Heroes, Smario, Hrr.Nec, Vje, Pier, Rippa, Spam, Imotep, Firgo, Eklektik Fluidum, Skart, Djeda, Azashaq.

Divadla:
Autobuf, K.V.A.S, Divadlo Vysokozdvižného Soumara, Meet Factory (Praha), Divadlo z Hůry.

Další program:
Promítání snímků studentů filmových škol, workshopy, módní přehlídka, motoshow, fireshow, cestopisy atd.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 14. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Yellow Umbrella na festivalu Dokořán. Vychytané.cz. [Online] 14. 7. 2010. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3449. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Yellow-Umbrella-na-festivalu-Dokoran
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 20:13