Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rock for People získal certifikaci Čistý festival

překonal oficiální český rekord – vytřídilo se 30 tun odpadu, sesbíralo 110 904 kelímků
Přidat na Facebook
Královehradecký festival Rock for People si dlouhodobě dává za cíl dosáhnout trvalé udržitelnosti v oblasti nakládání s odpadem. O uplynulém prodlouženém víkendu pořadatelé připravili kromě možnosti třídění odpadu na desítkách míst v celém areálu také český unikát – třídící linku na odpad. Díky tomu se podařilo vytřídit celkem 30 tun plastu, papíru, hliníku a skla, které budou předány k dalšímu využití. Z celkového množství odpadu tak směsný a dále nevyužitelný odpad tvořil jen malý zlomek.

Rock for People dvojnásobně překonal český rekord
Z vytříděných plastových kelímků, kterých bylo celkem 110 904, se v úterý po 19 hodině začal skládat had a nakonec dosáhl celkové délky 1 155,25 metrů. Tím byl překonán oficiální český rekord ze začátku měsíce června „v délce hada z pivních kelímků“ a současně byla nastavena velice vysoko laťka nejen pro další festivaly, ale také pro návštěvníky příštích ročníků Rock for People.

Pořadatelé převzali certifikát Čistý festival
Již v úterý odpoledne převzali Petr Fořt a Michal Thomes z pořádající společnosti Ameba oficiální český certifikát ČISTÝ FESTIVAL, o který letos usiluje celkem 20 českých festivalů. Projekt a certifikaci zaštiťuje Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., čímž se snaží podpořit třídění odpadu na veřejných outdoorových akcích. Eko-kom, a.s. na festivaly distribuuje pytle na tříděný odpad, některým festivalům pomáhá také se zajištěním nádob na tříděný odpad. Pro návštěvníky je pak k dispozici stánek ZELENÝ BOD, kde mohou za přinesené vytříděné odpady získat praktické dárky z recyklátů, ale také informace o třídění odpadu.

Zkušenosti z festivalů jsou více než dobré
Na prozatím šesti festivalech, které usilovaly o certifikaci Čistý festival, se podařilo jen na stánku ZELENÝ BOD, který je součástí projektu Čistý festival, vytřídit přes 200 tisíc kelímků. Odměnou pro návštěvníky jsou kromě dárků také čisté festivalové areály.

Tabulku nejlepších českých čistých festivalů a řadu dalších zajímavých informací najdete na oficiálním webu projektu www.cistyfestival.cz . Pravidelné informace lze získat také na stránce projektu na síti Facebook.
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 13. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Rock for People získal certifikaci Čistý festival. Vychytané.cz. [Online] 13. 7. 2010. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3447. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rock-for-People-ziskal-certifikaci-Cisty-festival
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:21