Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ďábel nosí Pradu - jaké to je?

Práce, pro kterou by miliony žen vraždily, s takovým podtitulem přišel již koncem října do českých kin film Ďábel nosí Pradu. A vychytane.info se nechalo zlákat..
Přidat na Facebook
Práce, pro kterou by miliony žen vraždily, s takovým podtitulem přišel již koncem října do českých kin film Ďábel nosí Pradu. A vychytane.info se nechalo zlákat, poměrně hezky zpracovanou reklamní kampaní a příjemným trailerem, do kina. Stojí za to vůbec jít do kina na tento film? A co je na něm milé/hloupé? Čtěte dál..

Nebudu to prodlužovat. Do kina jsem šel kupodivu s docela příjemným pocitem. Domníval jsem se, že by se pro dnešek mohl dostavit celkem příjemný filmový zážitek. Vždyť tato příjemná komedie je namíchána z velice dobrých ingrediencí - Meryl Streep, (Hodiny, Marvinův pokoj, Divoká řeka), Anne Hathaway (Deník princezny, Zkrocená hora), Stanley Tucci (Terminal, Road to Perdition). Tyto hvězdy a hvězdičky pěkně promixoval a naservíroval výborný režisér David Frankel známy hlavně ze seriálové produkce, ale zato hvězdné Sex ve městě, Vincentův svět a Bratrstvo neohrožených. Jak jsem se již zmínil výsledkem není žádný dryák, ale naopak velmi lahodně chutnající long drink, který ale pijete na ex.

Od začátku až do konce se neustále něco na plátně děje, nikde není žádná zbytečná vata, žádny natahovalo stopáže. Po celých 109 minut se budete bavit. Skutečně se mi nastalo, že bych, byť jedinkrát, chtěl odejít. A co že je na filmu Ďábel nosí Pradu tak skvěleho?

Humor. Skvělý situační, výstižný a hlavně velmi inteligentní humor. Nečekejte od této komedie hromadu trapných gagů, nebo že byste se po celou dobu váleli na zemi smíchy. To běžte na Prcičky nebo na jinou podobnou ptákovinu. Veškerý humor je laděný do roviny cukají se mi koutky. Ani nevíte proč, ale musíte se neustale usmívat. A samozřejmě, občas se objeví i nějaký ten gag.

Dalším důvodem, proč jít nebo shlédnout tento film, je výkon Maryl Streep. Tato již starší dáma se ujala role zle, karieristické svině z naprostou přirozeností, lehkostí a jistou grácií. Když poprvé uvidíte Mirindu, tak okamžitě ucítíte pocit, že mít takovouto šéfovou by byla naprostá katastrofa. Ale tato kuewsky ostra svině občas dokáže projevit i své citlivá místa. A právě umění zahrát tyto proměny dělá z Maryl Streep hvězdu největšího kalibru.

A jedním z neposledních příjemných faktorů, proč se koukat, jsou ženy pobíhající po plátně. Co budu zbytečně psát. Prostě jsou rozkošné. Roli usurpované asistentky bravurně zvládla přirozená kráska Anne Hathaway a roli její ambiciózní a protivné kolegyně zahrála Emily Blunt – australská herečka o jejíž existenci jsem do dneška neměl ani ponětí :). V průběhu necelého dvouhodinového maratonu se na plátně vystřídá ještě mnoho dalších krásek, a věřte mi, všechny jsou rozkošné.

A co se naopak nepovedlo? Trošičku mne zklamal samotný závěr. Konec je takový useknutý, jakoby se ve střižně ztratil kus celuloidu. A taktéž, velké množství jemných narážek na módní značky, návrháře uteče módně neznalému divákovi.

Nicméně, tyto zápory jsou opravdu jen minoritní. Tudíž s klidným svědomím mohu film Ďábel nosí Pradu doporučit všem, kteří se chtějí příjemně odreagovat.
Paja
(Pavel Kadleček)
pátek 29. 12. 2006 13:30
Kadleček, Pavel. 2006. Ďábel nosí Pradu - jaké to je?. Vychytané.cz. [Online] 29. 12. 2006. [Citace: 5. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=344. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ďabel-nosi-Pradu---jake-to-je?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: úterý 5. července 2022 12:31