Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Clodagh před Pig Festem: Těším se, až společně zase zapaříme!

Přípravy na druhý Pig Fest pod širým nebem jsou v plném proudu a na svůj návrat na největší prasečí mejdan letošního léta se už teď těší irská rebelka Clodagh.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Pig Fest Open Air
pátek 6. srpna 2010 15:00
(konec +- sobota 7. srpna 2010 03:00)
Ostrov - přírodní areál
Příchovice u Přeštic (CZ)
Právě tahle krásná ženská opět slibuje spoustu skvělé muziky, legrace a les rukou nad hlavami.

1. Ahoj Clodagh, jak se vede? Vím o tobě, že se ti v Čechách opravdu líbí a pro spoustu lidí jsi od jisté doby nekorunovanou královnou techno akcí u nás. Řekni mi ale, jaké byli tvoje začátky s taneční hudbou a jak ses dostala k djingu?

Ahoj, mám se skvěle, díky za optání. V roce 1999 jsem se přestěhovala do Londýna, kde jsem začala velmi intenzivně poznávat klubovou scénu a o 2 roky později jsem začala sama hrát. Opravdu jsem si taneční hudbu, tanec a vše kolem toho zamilovala a tak jsem společně s mým tehdejším přítelem našetřila nějaké peníze a koupila první gramofony. Nejdřív jsme dělali party u nás doma a pak jsme to celé přesunuli do klubů po Londýně a okolí. Neznám lepší pocit než ten, když roztancuješ dav lidí, kteří pak šílí nadšením.

2) Jak těžké je, podle tebe, se v dnešní době v této branži prosadit? Dost lidí si myslí, že holky to v tomhle mají mnohem jednodušší….

Podle mě je úplně jedno, jestli jsi kluk nebo holka, záleží na tom co chceš dokázat. Třeba já jsem byla od začátku odhodlaná a připravená na sobě makat, abych to někam dotáhla. Navíc pomohlo, že jsem se do toho úplně zbláznila, trénovala každý den, nahrávala jedno demo za druhým a jednala o svém hraní s mnoha promotéry. Také jsem se zúčastnila nespočetně Djských soutěží nebo hrála na akcích úplně zadarmo. Vše se vyplatilo a já svou šanci dostala.

3) Určitě jsi do toho šla s určitými sny či ideály, které se postupem času mění. Jaké jsou tvé plány teď a jak by vypadal tvůj ideální život?

Nejlepší by bylo, kdyby mi stačilo mít jen jednu práci a to muziku. V současné době stíhám ale práce dvě, vlastně tomu tak bylo po větší část mého života. Docela mě to vyčerpává, ale takový je život, člověk z něčeho musí platit složenky, nájem atd. Moc ráda bych měla víc času na vlastní produkci a taky bych se chtěla naučit hrát na nějaký hudební nástroj, třeba na kytaru nebo bicí.4) Myslíš, že budeš hrát za nějakých 10-15 let? Nebo co bys dělala, kdyby ses nedala na DJing?

Moc ráda bych v hraní pokračovala i za 10-15 let a hrála na super akcích po celém světě Také bych chtěla posunout své hraní od DJingu víc směrem k LIVE hraní společně s živými nástroji, abych mohla vytvářet něco jiného, něco svého. No a kdybych nikdy nezačala hrát, tak bych určitě i teď pořád chodila na party a tancovala celou noc. Letos dokonce letím do Ameriky na legendární festival Burning man, kde si to hodlám pořádně užít a při troše štěstí si tam snad i zahraju.

5) Nemálo techno DJů a producentů poslední dobou docela ubralo na tempu. Jak ty sama vidíš vývoj techno hudby a jak zní Clodagh v roce 2010?

Haha…no jo, všichni stárneme a techno také Je pravda, že spousta známých a léty prověřených techno producentů dělá teď víc do minimalu, ale na druhé straně je tady spousta nových tváří, produkující parádní, našláplý techno. Přesně takový energický techno, která mám ráda. I když se přiznám, že také hraju o kapánek pomaleji, než dřív.


6) Návštěvníci Pig Festu se na tvé vystoupení vždycky těší, letos tu budeš hrát již po třetí, chystáš tedy pro prasátka něco speciálního?

Na Pig Festu se mi hraje opravdu skvěle a hrozně ráda se k vám vracím, za což chci také poděkovat promotérovi, že mi tuto možnost letos opět dal. Minulý rok jsem s sebou vzala také svojí sestru s kamarádem a všichni jsme si festival báječně užili. Oba byli úplně nadšený z toho, jak se tady u vás paří. Lidé na Pig Festu jsou skvělí a já už se nemůžu dočkat, až budu opět zpátky. Můžete se těšit na spoustu skvělé muziky, legrace a les rukou nad hlavami. Jsem zvědavá, kolik letos protancujeme střevíců. Těším se, až společně zase zapaříme!

Ptala se Kat

Video:
http://www.vimeo.com/2078150

Clodagh @ Pig Fest 13, Plzen, 25.10.2008 from NUbreed_CZ on Vimeo.Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 10. 7. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Clodagh před Pig Festem: Těším se, až společně zase zapaříme!. Vychytané.cz. [Online] 10. 7. 2010. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3437. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Clodagh-pred-Pig-Festem:-Tesim-se,-az-spolecne-zase-zaparime!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 03:08