Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadelní řemeslníci nahlédnou do světa garderoby

Na vlnách rozhlasu i o prázdninách.
Přidat na Facebook
Z půjčovny kostýmů znají mnozí lidé Blaženu Trojanovou, která zajišťuje půjčování nejroztodivnějších převleků na karnevaly, Mikuláše a další akce. V Městském divadle Zlín působí však hlavně jako vedoucí garderobiérka, má na starosti pánský a dámský fundus a dvě další pracovnice, které pečují o veškeré kostýmy do představení. Dříve pracovala i jako rekvizitářka, k divadlu ji tedy pojí několik profesí najednou. O své práci bude hovořit již v sedmém díle populárního seriálu Divadelní řemeslníci na vlnách Českého rozhlasu Brno s moderátorkou Věrou Hotařovou, a to ve čtvrtek 8. července od 15 do 16 hodin. Tentokrát bude pořad vysílán přímo z Městského divadla Zlín.

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to je seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace. Originální projekt odstartoval v lednu s dvojrozhovorem se scénografkou Hanou Knotkovou a dramaturgem Vladimírem Fekarem, únorový díl byl zase věnován malírně a stolárně, o nichž promluvili vedoucí výroby dekorací Josef Holec a umělecký malíř Radek Pluhař, v březnu odhalili taje krejčoven jejich vedoucí František Kuchař a dámská krejčová Jana Večeřová, v dubnu navštívily rozhlasové studio umělecká čalounice Ester Škáchová a modistka Petra Kašpárková, v květnu inspicienti Marie Petříková a Tomáš Komínek a v červnu jevištní technici František Slavík a Vít Stacke. Seriál trvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct a nyní se projekt nachází v polovině. Posluchači se mohou těšit ještě na povídání o práci nápovědy, zvukařů, osvětlovačů a dalších.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
čtvrtek 8. 7. 2010 10:00
Jarešová, Veronika. 2010. Divadelní řemeslníci nahlédnou do světa garderoby. Vychytané.cz. [Online] 8. 7. 2010. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3434. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadelni-remeslnici-nahlednou-do-sveta-garderoby
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 21:14