Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tři hodiny módního orgasmu – úspěšný projekt czech.slovak!

ROZHOVOR: Zlínští studenti designu oděvů vyrazili na vlastní pěst do New Yorku prodat své modely, které vytvořili při studiu. A uspěli! Víc v článku!
Přidat na Facebook
Dalším světovým úspěchem se můžou pochlubit studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně - Janka Miliondolar Bieliková a Leo Macenauer. V předcházejících dnech se vrátili z New Yorku, kde se zúčastnili konference Business of Beauty and Fashion. Účast na obchodní konferenci, na kterou je pozval obchodně-ekonomický konzul České republiky v New Yorku Tomáš Hart osobně, měla skutečný úspěch – studentům se podařilo domluvit obchodní kontrakt na dodávku svých oděvů, které vytvářejí a vytvořili v rámci studia na Fakultě multimediálních komunikací.

Studentům fakulty se podařil neuvěřitelný úspěch – na základě účasti na této konferenci následovalo jednání s manažerkou newyorského butiku The Garment Room, po kterém shodně oba studentští návrháři expresivně dodávají: „Manažerka butiku měla tři hodiny módního orgasmu, protože tento typ oblečení v USA prostě není.“ Modely, které studenti dovezli na obchodní konferenci do New Yorku, zde rovnou zanechali k prodeji a domluvili se na dalších dodávkách. Děkanka FMK Jana Janíková k tomu dodává: „Úspěch našich studentů mne těší, je vidět, že naši práci děláme dobře.“


Honza Habich (student FMK): „Nějak to zhodnoť, uveď v čem je to dobrý pro vás jako studenty – zkušenost“ - takto Honza oslovil Janku Miliondolar Bielkovou a Leoše Macenauera, když jsme je požádali o rozhovor. Honza společně s Jakubem Hájkem a Pavlem Žáčkem doplňuje partu project czech.slovak, která tak skvěle zabodovala za velkou louží. A odpovědi na trochu otázek máte v následujícím mini rozhovoru.

Štěpán: Jeli jste do New Yorku s obavami, jaká bude na vaše modely reakce?

Leo: Spolu s mojí kolegyní Jankou Bielikovou se shodneme na tom, že takové to pozitivní ohlasy jsme ani v tom nejdivočejším snu nečekali.

Janka: Všichni do jednoho oceňovali náš originální design. Myslím, že jako země máme co nabídnout, u nás je jen problém, že se o módu nikdo nezajímá a nechce jí obětovat pozornost a v poslední řadě určitě v ČR najdeme méně lidí, kteří chtějí investovat do svého šatníku.

Š: Jste tvůrci projektu „Project czech.slovak“ – co pro vás tento projekt znamená?

Leo: Pro nás jako „projekt czech.slovak“ to znamená, že vize, které máme do budoucna, mohou být naplněny. Momentálně máme za sebou úspěšnou prezentaci našeho projektu v české národní budově v New Yorku, kam jsme na základě dřívější komunikace dostali pozvání od generálního konzula pana Tomáše Harta.

Janka: Protože jsme sami studenti, víme jaké to je, když začínáte doslova z ničeho (i žijete – poznámka dříve také studující redakce ;) ). Možná si to mnozí jiní neuvědomují, ale je nezbytně důležité, aby studenti svoje výrobky nezavírali do skříní, ale snažili se je co nejdříve dát na trh, utržit za ně peníze, a tak si zajistit prostředky na další tvorbu. Tento projekt byl vymyšlen za tímto účelem, aby pomohl studentům se profesně rozvíjet a umožňoval další tvorbu. Ano plánovali jsme, že se v New Yorku ocitneme během dvou let, avšak nikdo z nás nečekal, že to nabere takový spád. Momentálně máme velice výhodnou pozici pro vyjednávání s českou národní budovou v New Yorku (pozn. red.: Bohemian National Hall), kde plánujeme mít před Vánocemi první akci prodejního charakteru. Zatím jsme v začátcích jednání, proto nemůžeme k akci nic bližšího říci, ovšem už teď mohu říci, že jakmile dostaneme oficielní vyjádření od českého národního domu, určitě se budeme obracet na sponzory, abychom mohli uspořádat v New Yorku reprezentativní akci.


Š: A jak akci zpětně hodnotíte spíš z osobního hlediska?

Leo: Upřímně mohu říci, že jsme nečekali tolik kladných ohlasů. Není potom divu, že jsme byli schopni shromáždit důležité kontakty, díky kterým bude působení v New Yorku daleko jednodušší.
Janka: Máme radost z poskytnutých příležitostí také hlavně pro naše designéry, kteří dělají design na světové úrovni.

Pro zajímavost uvádíme některé linky, které stojí za to navštívit:
http://www.projectczechslovak.com
http://www.miliondolar.cz
http://www.leomacenauer.com
http://www.TheGarmentRoom.com
http://www.bohemiannationalhall.com/index/index/lang/cz

foto: Martin Smékal, projectczechslovak.com (archiv BFashion)
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 8. 7. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Tři hodiny módního orgasmu – úspěšný projekt czech.slovak!. Vychytané.cz. [Online] 8. 7. 2010. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3425. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tri-hodiny-modniho-orgasmu-–-uspesny-projekt-czech.slovak!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 14:16