Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Katka čeká na MFF v Karlových Varech na stotisíciho diváka

Český dokument Katka čeká na festivalu v Karlových Varech na stotisícího diváka
Přidat na Facebook
Časosběrný dokumentární film Katka režisérky Heleny Třeštíkové, který bude uveden na 45. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v mezinárodní soutěži dokumentů, dosáhne v českých kinech návštěvnosti 100 000 diváků. Stal se tak teprve druhým dokumentem v historii české kinematografie, kterému se podařilo překonat tuto hranici. Na první místě žebříčku dokumentů je film Občan Havel režisérů Pavla Kouteckého a Miroslava Janka s počtem 160 000 diváků, na třetím pak dokument Pavla Abraháma Česká RAPublika, jež vidělo 24 000 diváků.

Na soutěžní projekci Katky v Karlových Varech v neděli 4. července od 18.30 hodin v kině Čas bude vylosován stotisící divák, který obdrží dárek z rukou režisérky Heleny Třeštíkové. "Při práci na časosběrných dokumentech nemá člověk nikdy jistotu, jaký přesně bude mít mnohaleté snažení výsledek, takový zájem diváků je tedy pro nás tou nejlepší zprávou. Nečekali jsme to a o to více jsme nadšení. Navíc je to dobrá zpráva pro dokument, tolik diváků v kině potvrzuje již dlouhodobější zájem o dokumenty obecně," komentovala Helena Třeštíková mimořádný úspěch svého filmu.

Na vysoké návštěvnosti filmu Katka v českých kinech se přitom výraznou měrou podílejí projekce pro žáky základních a středních škol. Podle odhadu distributora filmu jde přibližně o čtyřicet procent z celkového počtu diváků. "Podařilo se nám dosáhnout původního cíle, s nímž jsme do projektu vstupovali, a využít tento dokument pro protidrogovou prevenci především u nejmladší generace," uvedli Pavel Strnad a Kateřina Černá, producenti filmu ze společnosti Negativ, kteří také dodali: „Spolupráce se školami bude pokračovat i v příštím školním roce, navíc společně s Ministerstvem školství a občanským sdružením Prospe chceme školám poskytnout film na DVD jako součást speciálního programu protidrogové prevence.“

Dokumentární film Katka vznikl v koprodukci společnosti Negativ, České televize a RWE za podpory Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Film měl premiéru 25. února 2010 a do českých kin vstoupil v osmi kopiích. „Gratulujeme celému týmu, který stojí za vznikem filmu, ke skvělému úspěchu a přeje tomuto snímku i režisérce Heleně Třeštíkové hodně štěstí v soutěži dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary,“ uvedl Ivo Anderle z distribuční společnosti Aerofilms.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 2. 7. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Katka čeká na MFF v Karlových Varech na stotisíciho diváka. Vychytané.cz. [Online] 2. 7. 2010. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3421. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Katka-ceka-na-MFF-v-Karlovych-Varech-na-stotisiciho-divaka
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 02:52