Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Američtí Yeasayer v srpnu seznámí Česko s futuristickým popem

Od vydání svého ceněného debutu All Hour Cymbals (We Are Free) objela kapela Yeasayer celý svět. Zatímco jejich první deska vznikala v podmínkách naprosté izolace a soustředění, jejich nabitý koncertní kalendář je tentokrát donutil konfrontovat se se současnou hudební scénou a pokusit se i navzdory náročnému životnímu stylu na turné udržet svou pověst nejprogresivnější hudební formace na moderní scéně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Yeasayer
pondělí 16. srpna 2010 21:00
(konec +- úterý 17. srpna 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Yeasayer se jako vždy straní setrvávání u toho, co již bylo řečeno, a inspirují se jak u zvukových experimentátorů, tak u svých kolegů v pop music. Výsledkem jejich snahy posunout se zase o krok napřed před současnými trendy je letošní album Odd Blood.

Zatímco album All Hour Cymbals bylo pokusem o vytvoření globálního eklektického stylu, nová deska Odd Blood se již vymyká veškerým současným civilizacím. Místo ozvěn a zahaleného zvuku přichází zpřeházená záplava efektů a mihotavých chomáčků zvuku, namísto harmonií se vokály na Odd Blood mísí s náhodnými chlístanci samplů. Většina organických prvků z minulého alba je nahrazena umělými, avšak naprosto jedinečnými zvuky a rytmy, které inspirují mysl i tělo. Yeasayer znějí, jako by si doma vytvářeli novou hudbu k Blade Runnerovi nebo jako by se nechali zavřít do jednoho z modernistických chrámů Oscara Neimeyera.

Album Odd Blood je rozděleno na dvě části. Již úvodní kus “The Children” se svým zkresleným a zpomaleným zpěvem a rytmem připomínajícím roztloukání kamení v nejtvrdších věznicích značí odvážný odklon od předchozí tvorby. Yeasayer si nově vybavili své studio a namísto spaní na vavřínech se hodlají věnovat experimentování s novými nástroji a efekty. Rytmický nářez pokračuje i v popovějších skladbách jako “Ambling Alp” či “Madder Red”, které prezentují neopakovatelný přístup Yeasayer ke sladkým hitovkám.

Druhá polovina nového alba je více experimentální a hravá. Kapela zde zachází s motivy paranoi, přesto posluchače neochudí o chytlavé refrény a sladké vokální pozlátko. Yeasayer jsou schopní sáhnout po disko-popu ve stylu Wham!, tklivým žalozpěvům, vyprávěcím písním i love songům. Na ploše natřískaných čtyřiceti minut se Yeasayer vyjadřují stručně, aniž by se zbavili hloubky a bohatosti obsahu. Přirovnání k Animal Collective nelze nevyslovit.

Čeští příznivci současné popové avantgardy budou mít možnost shlédnout futuristickou show formace Yeasayer 16. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350 CZK + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Více info na: www.myspace.com/yeasayer, www.yeasayer.net, www.musicbar.cz
www.dsmacku.com, www.myspace.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 27. 6. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Američtí Yeasayer v srpnu seznámí Česko s futuristickým popem. Vychytané.cz. [Online] 27. 6. 2010. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3401. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Americti-Yeasayer-v-srpnu-seznami-Cesko-s-futuristickym-popem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 03:52