Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Prachatická Xterra nezklamala

To, že Xterra v jihočeských Prachaticích bude drsný závod, nebyla jen planá slova místních pořadatelů. V sobotu na Šumavě skutečně poprvé odstartoval jeden z vůbec nejtěžších závodů v terénním triatlonu v Evropě.
Přidat na Facebook
Plavecká část proběhla asi 10 km od centra města v Křišťanovickém rybníce, kde je voda jak v horském jezeře a také tak studená. Kvůli teplotě pouhých 16°C bylo plavání asi o třetinu zkráceno. Plavecké kvality tu potvrdil triatlonový reprezentant Martin Debnar, ten se však účastnil jen vloženého závodu štafet, z vody lezl s náskokem jedné a půl minuty. Nejhladší disciplína celého závodu, byla pro Debnara pořádný extrém, při plavání totiž překvapivě dvakrát upadl. Jednou při přeběhu do druhého okruhu a podruhé při předávce štafety jeho cyklistovi. Mezi jednotlivci nejlépe doplaval Petr Cvrček z Brna a Markéta Roubalová závodící za Atletiku Tábor.

Cyklistická část nabídla tentokrát o mnoho více extrému než na ostatních závodech české Xterra Tour, kde se většinou jedou tratě o dost kratší i méně technicky náročné. Téměř čtyřicetikilometrový okruh se zdál dlouhý i vedoucímu závodníkovi po této části Pavlovi Jindrovi. „Vždy jsem si říkal, že už musí přijít konec, že nic horšího být nemůže a ono vždy ještě něco horšího přišlo…“ Povídal v cíli a i podle jeho vzezření bylo jasné, že nikdy nic těžšího nejel. Vždyť i jeho čas byl téměř dvojnásobný oproti času z minulého závodu, který se jel v pražských Žlutých lázních.

Výborný výkon v cyklistice předvedl i královehradecký Leoš Roušavý, který se dokázal velmi dlouho Pavla Jindry držet. Do depa dojel s pouhou minutovou ztrátou. Jemu se náročné tratě zamlouvají a také v cíli nešetřil chválou. Většinu závodu absolvoval s úsměvem a závěrečný běh si už viditelně užíval. Vítězství lépe běžícího Jindry bylo víceméně jasné a náskok na dalšího si Roušavý držel komfortní.

Naprosto odlišné pocity měl třetí Erik Lorenc, který v cyklistice nepříjemně upadl a poranil se, běh pak běžel se sebezapřením. „Každý krok, mě bolel,“ procedil jen skrz zuby a ukázal krvavé zranění. Měl štěstí, že běh nebyl delší než 9 km, protože ho viditelně dobíhal jeho týmový kolega Jan Hron. Oba patří k domácímu týmu ŠuTri Prachatice, který se také podílel na organizaci závodu. Hron téměř smazal více než šestiminutovou ztrátu po cyklistice. Pátý skončil Rostislav Havlíček z Jilemnice.

Mezi ženami se sešla dobrá konkurence. Startovala i zimní triatletka Šárka Grabmüllerová, která je také z Prachatic. „Po kole jsem se těšila na běh. Běhat do kopce umím, ale že trať bude až takhle náročná jsem nečekala,“ povídala po závodě. V cíli byla druhá. Za ní třetí doběhla také prachatická jednadvacetiletá Valerie Eningerová, která tento rok začíná v Xteře vystrkovat růžky. Je to pro ní druhé umístění na stupních vítězů po dvou závodech Českého poháru.

Handicap měli tentokrát sestry Loubkovi. Na start přišly pozdě a do vody skákali téměř dvě minuty po ostatních, přesto se starší Ivana při dlouhé cyklistice prokousala celým polem závodnic do čela a první s velkým náskokem také proběhla cílovou bránou na centrálním náměstí Prachatic před historickou radnicí. Kateřina skončila čtvrtá.

Tříčlenným štafetám kraloval tým s již zmiňovaným Debnarem na prvním úseku, cyklistou Jiřím Csirikem a běžcem Václavem Lebedou. Poloviční trať vyhrál Lukáš Netík z KED Cyklomax a Petra Kleinová z Týna nad Vltavou.

Další závod Xterra Czech Tour proběhne až 10. července v Děčíně, kde to bude navíc letošní mistrovství republiky. Více o všech závodech se dá najít na www.xterra.cz

Výsledky mužů:
1. Pavel Jindra (TT Cyklorenova Cvikov) - 2:52:06
2. Leoš Roušavý (KED Cyklomax) - 2:55:05
3. Erik Lorenc (ŠuTri Prachatice) - 3:02:13
4. Jan Hron (ŠuTri Prachatice) - 3:02:36
5. Rostislav Havlíček (Jilemnice) - 3:02:46
6. Marek Managoni (Česyk) - 3:04:11
7. Tomáš Slavata (Atletika Tábor) - 3:10:19
8. Petr Stehlík (Ekol team) - 3:14:12
9. Pavel Chren (TRI Cheb) - 3:14:41
10. Jakub Jaroš (KED Cyklomax) - 3:18:22

Výsledky žen:
1. Loubková Ivana (TT Cyklorenova Cvikov) - 3:26:03
2. Grabmüllerová Šárka (BaH triatlon České Budějovice) - 3:35:35
3. Eningerová Valerie (ŠuTri Prachatice) - 3:40:34
4. Loubková Kateřina (TT Cyklorenova Cvikov) - 4:00:38
5. Roubalová Markéta (Atletika Tábor¬) - 4:13:03

Zdroj: TZ Xstream.cz
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 27. 6. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Prachatická Xterra nezklamala. Vychytané.cz. [Online] 27. 6. 2010. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3400. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prachaticka-Xterra-nezklamala
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:10