Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Brněnská IKEA přivítá léto a představí svátek Midsommar

V brněnském obchodním domě IKEA propuknou již dnes 26. června oslavy významného švédského svátku Midsommar. V rámci tradičních oslav letního slunovratu bude pro děti i dospělé připraven bohatý doprovodný program, během kterého návštěvníci ochutnají švédské speciality nebo si prohlédnou tradiční kroje. Přímo před obchodním domem vyroste vysoká májka, obdoba švédského stožáru Midsommarstangu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Oslavy Midsommaru v Ikea Brno
sobota 26. června 2010 11:00
(konec +- sobota 26. června 2010 18:00)
Ikea Brno
Brno (CZ)
V rámci švédských slavností letního slunovratu Midsommar připravil brněnský obchodní dům IKEA pro širokou veřejnost pestrý rodinný program. Děti si budou moci zasoutěžit, naučí se kouzlit s nafukovacími balonky a vyrábět květiny z papíru. Navíc si děti mohou zaskákat na skákacím hradu nebo si mohou nechat ozdobit své tváře barevnými obrázky. Rodiče se zase mohou těšit na ochutnávku netradičních teplých a studených pokrmů švédské kuchyně.

„Oblíbené švédské speciality se budou připravovat přímo v prostorách restaurace. Návštěvníci tak mohou sledovat, jak se jednotlivé pokrmy připravují. Ze zkušeností víme, že švédská kuchyně české zákazníky nikdy nezklame,“ prozradila Dagmar Juřičková, marketingová manažerka brněnského obchodního domu IKEA.

Prostřednictvím oslav svátku Midsommar, které probíhají i v ostatních českých obchodních domech, hodlá IKEA zpříjemnit svým zákazníkům nákupy a přiblížit jim švédskou kulturu. Obdobné oslavy se proto konají na pobočkách společnosti po celém světě. „V Brně slavíme svátek letního slunovratu již od otevření centra, tedy dvanáctým rokem. Vždy to vnímáme jako ideální příležitost k představení tradic země, ve které naše společnost vznikla,“ doplnila Dagmar Juřičková.

Svátek Midsommar je oslavou letního slunovratu. Jeho termín je pohyblivý, slavnosti ve Švédsku probíhají v rozmezí od 20. do 26. června. V průběhu svátku se lidé veselí a tančí okolo vysokého stožáru Midsommarstang, který je ozdoben květy a představuje obdobu české májky. Nedílnou součástí oslav jsou i tradiční pokrmy, mezi které patří například nakládané ryby, zejména pak sledi, a klasické masové kuličky, které lze zakoupit v obchůdku se švédskými specialitami přímo v IKEA.

Zdroj: TZ LESENSKY.CZ
Lakina
(Lada Váňová)
sobota 26. 6. 2010 11:15
Váňová, Lada. 2010. Brněnská IKEA přivítá léto a představí svátek Midsommar . Vychytané.cz. [Online] 26. 6. 2010. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3399. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Brnenska-IKEA-privita-leto-a-predstavi-svatek-Midsommar-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:13