Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fresh Film Fest startuje filmové procházky ve městech

Fresh Film Fest startuje filmové procházky ve městech, tentokrát i na kolech
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Fresh Film Fest
středa 25. srpna 2010 21:00
(konec +- pondělí 30. srpna 2010 21:00)
Praha
Praha (CZ)
Mezinárodní festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest zahajuje v Praze letošní sérii filmových procházek nazvanou Fresh Film Walk. Promítání krátkých filmů nejčastěji na fasády budov začíná už tuto sobotu v devět hodin večer na Kampě. Organizátoři festivalu chtějí obyvatelům měst zprostředkovat zcela jiné zážitky z městského prostoru, tak jak je to časté v jiných evropských metropolích. Fresh Film Fest letos přichází s úplnou novinkou, kterou je Fresh Film Ride – filmová projížďka na kolech, ta proběhne poprvé 10. července a začne v devět hodin večer na piazzetě Národního divadla. Seriál filmových procházek a projížděk, které organizátoři chystají také v Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Kutné hoře, Kolíně a Šumperku, je pozvánkou na samotný Fresh Film Fest. Sedmý ročník festivalu proběhne v Praze ve dnech 25. – 29. srpna.

Filmový projekt tzv. Walků je zasazen do architektonicky zajímavých míst, kromě večerní procházky v atraktivních lokalitách historických center českých měst nabízí zajímavý filmový program. V průběhu každé filmové procházky probíhají zpravidla tři zastávky, k vidění jsou studentské filmy, jež byly součástí programu předchozích ročníků Fresh Film Festu. Program je každoročně doplněn tvorbou již renomovaného umělce, v minulých letech to byl například filmový debut Petra Nikla Mozartovo Requiem či studentské filmy Tomáše Vorla. První Fresh Film Walk proběhne v sobotu 26. června v rámci festivalu United Islands. V devět hodin začne projekcemi na hradební stěnu Sovových mlýnů na Kampě, dále povede přes Střelecký ostrov až na třetí zastávku, která bude u Výstavní síně Mánes na Žofíně. Organizátoři přicházejí letos s novátorskou myšlenkou a filmové zážitky z potemnělých center českých měst nabídnou i těm, kteří jezdí po městech na kolech. První Fresh Film Ride se uskuteční už druhou červencovou sobotu a to za doprovodu „cyklo hudebníku“ z USA. Ti svá turné absolvují výhradně na kolech a v České republice zastaví právě v rámci svého Bicycle Music Festival Tour.

Fresh Film Fest zároveň představuje své grafické pojetí, které je podstatnou součástí festivalu. Jeho autorky Adéla Svobodová a Pauline Kerleroux byly za grafiku k tomuto festivalu v minulosti nominovány na Czech Grand Design. Letos nabízejí jako téma barevné filtry, které budou odteď probarvovat nejen plakáty, ale i ostatní tištěné materiály a festivalové prostory Fresh Film Festu.

Organizátoři festivalu by také rádi připomněli vyhlášení národního kola mezinárodní scenáristické soutěže European Script Contest, která je zaměřena na scénáře krátkého filmu pro mladé ve věku 18 – 28 let. Letošní téma je libovolné. Ti nejlepší budou mít šanci zúčastnit se pokročilého scenáristického workshopu Eurepean Short Pitch Uzávěrka je 31. července.

Více informací o Fresh Film Walk, Fresh Film Ride a European Script Contest je možné najít na stránkách festivalu www.freshfilmfest.net

TERMÍNY FRESH FILM WALKS A FRESH FILM RIDES V PRAZE:
26. 6. Fresh Film Walk - start 21 hodin Kampa (hradební zeď Sovových mlýnů), dále pak Střelecký ostrov (budova SK Start), poslední zastávka na Žofíně u Výstavní síně Mánes, v rámci festivalu United Islands
10. 7. Fresh Film Ride – start 21 hodin na piazzetě Národního divadla, Národní tř., Praha 1
20. 7. Fresh Film Walk – start 22 hodin u Žižkovské televizní věže, Mahlerovy sady, Praha 3
17. 8. Fresh Film Walk – start 22 hodin u Karlova mostu, U Lužického semináře, Praha 1
7. 9. Fresh Film Walk – start 21 hodin u Žižkovské televizní věže, Mahlerovy sady, Praha 3

Dále pak ve městech:
Brno, Plzeň, České Budějovice, Kutná hora, Kolín, Šumperk
Přesná místa, časy a termíny budou upřesněny. Změna programu vyhrazena.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 25. 6. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Fresh Film Fest startuje filmové procházky ve městech . Vychytané.cz. [Online] 25. 6. 2010. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3385. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fresh-Film-Fest-startuje-filmove-prochazky-ve-mestech-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:07