Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Plně obsazený Radegast Beskydský šerpa

Plně obsazený Radegast Beskydský šerpa a jako bonus dva podobné závody
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Adrenalin Cup 2010
sobota 26. června 2010 08:00
(konec +- neděle 27. června 2010 08:00)
Ostravice
Ostravice (CZ)
Vrchol Lysé hory se v sobotu 26. června 2010 promění v metu nejsilnějších a nejodvážnějších mužů! Nejvyšší beskydský kopec bude v rámci Adrenalin Cupu – čtyřčlenného závodu čtyřčlenných štafet - dobývat celkem 38 šerpovských týmů. Na soupisce startujících se objevili třeba Neškodní jedinci, Pivní soumaři, Magoři nebo Ministři žízně. Těžko říct, kdy z nich je favoritem. Jako jednoznační outsideři se zatím jeví Šneci, alespoň podle názvu.
S 50 litrovým sudem piva Radegast (65 kg) umístěným ve speciální dřevěné krosně si závodníci budou muset poradit s převýšením 950 metrů. Na devítikilometrovém úseku by se navíc měli vejít do časového limitu čtyř hodin. Stejně jako v Adrenalin Cupu jde o štafetový závod čtyřčlenných týmů. Nejde o individuální výkony, ale o týmového ducha.
Čtveřice, která svůj úkol splní, může zchladit svou žízeň stovkou piv Radegast. Vůbec nejlepší družstvo pak získá 400 piv a navíc křišťálovou trofej od skláře Aleše Zvěřiny. Radegast Beskydský šerpa začíná krátce po startu Adrenalin Cupu na fotbalovém hřišti v Ostravici.
O letošní teprve druhý ročník netradičního sportovně – společenského klání je nebývalý zájem. “Něco v podobného v těchto končinách není. Vlastní pojetí, jako jsou čtyřčlenná družstva, originální krosny a pivo jako břemeno, si myslím je velmi šťastné,“ vysvětluje rostoucí zájem veřejnosti Leopold Sulovský, první český přemožitel Mt. Everestu a patron Radegast beskydského šerpy.

„Loni se do závodu přihlásilo dvacet týmů. Tento rok jsme ale měli problém sehnat dostatek dřevěných nosičů, takže jsme bohužel museli počet startujících v Beskydském šerpovi omezit,“ s úsměvem krčí rameny Martin Kráčalík, organizátor závodů Radegast Beskydský šerpa a Adrenalin Cup. „Přichystali jsme ale další dvě podobné akce,“ dodává.
Radegast Olomoucký šerpa a Radegast Zlínský šerpa startují koncem července a nebudou zdaleka tak náročné jako originální závod. Jejich trasy s mírnějším stoupáním měří zhruba 2 a půl kilometrů. Princip závodu ale zůstane stejný. Půjde o vůli, sílu, soudržnost, zábavu a hlavně chuť na pivo.
„Když mne loni oslovili, abych se stal patronem akce, neváhal jsem ani vteřinu,“ vzpomíná Sulovský na první ročník, který sám také odstartoval úspěšný český horolezec. „Závod je skvělým doplňkem dnes už profesionálně braného Adrenalin Cupu. Lidé se do něj nebojí přihlásit, a tak to není jen dřina, ale hlavně zábava,“ dodává.
Sulovský dokonce rozmýšlel, zda do závodu nenastoupí s kolegy s expedice, se kterými se koncem srpna chystá pokořit další osmitisícovku – himálajskou Lhotse. „Momentálně se potýkáme s menšími zdravotními komplikacemi, takže nevím,“ přemítá Sulovský, jehož břemeno cestou na Lhotse nebude vážit víc než 25 kilogramů.

Starty jednotlivých závodů:
- Radegast Beskydský šerpa: sobota 26. června v 10.30 – fotbalové hřiště Ostravice
- Radegast Olomoucký šerpa: sobota 17. července – Svatý Kopeček (čas upřesníme)
- Radegast Zlínský šerpa: sobota 31. července - Hrad Lukov (čas upřesníme)

Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.radegast.cz . Nové informace mohou sledovat i na stránkách www.adrenalincup.com v sekci Beskydský šerpa.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 23. 6. 2010 13:08
Plaček, Lukáš. 2010. Plně obsazený Radegast Beskydský šerpa . Vychytané.cz. [Online] 23. 6. 2010. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3382. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Plne-obsazeny-Radegast-Beskydsky-serpa-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: úterý 26. září 2023 20:33