Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DJ Shadow se v Praze vrátí do budoucnosti

Pražský klub a DJ Shadow. Je to neuvěřitelné, ale tuhle kombinaci zažijeme 10. Srpna 2010 v Lucerna Music Baru ve slavnostní premiéře
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
IKONIK BOOMBOX: DJ SHADOW
úterý 10. srpna 2010 21:00
(konec +- středa 11. srpna 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Klubová noc Boombox za necelé 3 roky svého fungování přitáhla spoustu zajímavých jmen od La Coka Nostra po Dizzee Rascala k B-Realovi a zpátky po Die Antwoord. 10. Srpna ale načíná novou éru. DJ Shadow načíná éru legend a ikon, éru Ikonik Boombox. Nebude to ale éra obdivování konzervovaných zkamenělin, ale éra, kde se potkává to nejlepší z nostalgické minulosti, k níž hrají soundtrack alba “Entroducing“ a “Private Press“ s tím nejlepším z brutální audiovizuální prezentace budoucnosti. DJ Shadow se vrací na českou hroudu po osmi letech, v klubu tu vystoupí poprvé a bude to opravdu veliký, ostatně sám se na téma nadcházejícího turné nechal slyšet: „Na tohle turné jsem natěšenej hned z několika důvodů: kvůli nový muzice, kterou prvně zahraju, kvůli jedinečný audiovizuální prezentaci a kvůli místům, která navštívím – spoustu z nich vůbec poprvé. Mám takové pravidlo, že si s každou show zvedám vlastní laťku. Doufám, že si to fanoušci užijou a ocení, co jsme do toho dali. Cestovat po světě, vyměňovat si muziku a nápady… právě o tom by život muzikanta měl bejt, ne?“ Asi jo.

A pokud snad náhodou nevíte, kdo je DJ Shadow nebo byste si to jen rádi připomněli, dejte si jeden metr bia, co následuje.


BIO

Josh Davis, známý v hudebním světě jako DJ Shadow, je synonymem pro celou jednu generaci producentů a DJů, kteří v půlce devadesátých let nastartovali vlnu nového žánru, označovaného jako instrumentální hip hop. Ve svých abstraktních beatech, zpravidla bez hostujících MCs, kladou důraz na kompozice, příběh a pocit, čímž dokazují, že škatulka hip hop dokáže být mnohem pestřejší a pro širší publikum přístupnější. Kromě DJe Shadow je řeč i o dalších velikánech tehdy se rodícího stylu, jakými jsou DJ Krush, nebo DJ Cam.

Josh začínal jako DJ na kolejním rádiu kalifornské Univerzity. Jeho prvotiny se objevují už na začátku devadesátých let na značce Hollywood records, ale velice brzy začíná být jeho jméno spojováno s britským labelem Mo'Wax, kde vydává i své první singly „In/Flux“ a „Lost and Found“. Dvanáctiminutový loudavě houpavý opus „In/Flux“ je dodnes charakteristických Shadowovým rukopisem, ve kterém citlivě sampluje funk, rock, hip hop, jazz, nebo soul. Pro označení Joshovy tvorby na labelu Mo'Wax přišel novinář Andy Pemberton z Mixmag v roce 1994 s novým označením trip hop, který se o pár let později zažil do širšího povědomí s bristolskou scénou a jmény jako Massive Attack, Portishead, nebo Tricky.

Velký průlom nastavá v roce 1996 s vydáním debutového alba „Endtroducing....“. Jeho přesah najdeme i v Guinnessově knize rekordů, jako první album, vytvořené výhradně ze samplů. Také je DJ Shadow často právem označovaný za Jimmy Hendrixe samplovaní. Album vytvořil pouze za pomocí sampleru Akai, dvou gramofonů a Pro Tools, zapůjčených od Dan „The Automator“ Nakamury, později jedné z hlavních postav The Gorillaz. Časopis Time ještě ten samý rok zařazuje „Endtroducing...“ mezi 100 nejlepších alb všech dob.

Nedlouho na to Shadow vydává svou dřívější tvorbu v podobě kompilace „Preemptive Strike“ a další úspěch následuje díky jeho účasti v projektu UNKLE s debutovým albem „Psyence Fiction“, na kterém kromě par'áka Jamese Lavella spolupracoval s Thomem Yorkem z Radiohead, Richardem Ashcroftem z The Verve, nebo Mike D z Beastie Boys. Jeho reputace se tím dostává ještě k širšímu publiku, jeho jméno se stává stabilní zajetou značkou nejen na elektronické scéně.
Šest let po úspěšné debutu přichází druhé studiové, žánrově pestřejší, album „The Private Press“, ze kterého vzešly singly – vokální “Six Days“, nebo nezvykle svižná “You Can't Go Home Again“. Ten samý rok se Josh, coby respektovaný turntablista, několikrát objevuje v legendárním dokumentu Scratch, věnovaném historii scratchingu.

Nejlepší možnost vidět a zprostředkovaně zažít atmosféru a hloubku vystoupení Dje Shadow přineslo DVD „In Tune And On Time“ z roku 2004. Dokonalá autorská one man show, kombinace sampleru , gramofonů a CDs a v neposlední řadě synchronizovaná video projekce, která je nepostradatelnou součástí joshových vystoupení. Nezapomenutelný zážitek i na obrazovce.

Zatím poslední studiovou deskou DJe Shadow je čtyři roky starý „The Outsider“, který pro hodně fanoušků přinesl velké překvapení. Josh Davis na této desce spolupracuje s hyphy rappery z okolí San Francisca, nechybí tu ale ani jeho „špinavý“ rukopis v podobě několika eklektických skladeb.

Během své kariéry DJ Shadow spolupracoval s velkou řadou DJs, producentů, rapperů a zpěváků, mezi kterými, kromě výše uvedených, například najdeme jeho dlouholetého parťáka Cut Chemist (společně přinesli mixované série „Brainfreeze“ a „Product Placement“), Mos Def, Blackalicious, Cage, Zack de la Rocha, nebo Kool Keith. V současné době DJ Shadow pracuje na novém studiovém materiálu.


IKONIK BOOMBOX

DJ SHADOW /USA/
Support DJ’s: Philip TBC, Ghonzales, Tuco
10.8. Lucerna Music Bar
více info: www.boombox.cz

DJ Shadow – “Organ Donor“DJ Shadow ft. Mos Def – “Six Days“Dj Shadow – “High Noon“Fred
(Fred Durst)
pondělí 21. 6. 2010 09:00
Durst, Fred. 2010. DJ Shadow se v Praze vrátí do budoucnosti. Vychytané.cz. [Online] 21. 6. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3375. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DJ-Shadow-se-v-Praze-vrati-do-budoucnosti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 01:50