Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kanadská elektronika v podání Crystal Castles zavítá do Prahy

Nespoutané pojetí elektronických beatů a propojení hudební minulosti s budoucností Crystal Castles nejraději předvádějí na pódiích klubů a letos na podzim budeme mít první možnost setkat se s nimi i my. Crystal Castles vystoupí 14.11. v klubu Lucerna Music Bar.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Crystal Castles
neděle 14. listopadu 2010 21:00
(konec +- pondělí 15. listopadu 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Již od svého vzniku v roce 2004 si Kanaďané Ethan Kath a Alice Glass, známí jako Crystal Castles, začali budovat početnou skupinu příznivců. Zprvu začali zásobovat místní nezávislé obchody limitovanými edicemi svých prvních singlů (které se vždy ihned vyprodaly) a pořádat divoké koncerty opředené velmi výraznou pověstí na diskuzních fórech. Když roku 2008 vydali své bezejmenné debutové album, tisíce příznivců po celém světě již dávno obdivovaly jejich nekompromisní intenzivní elektronický sound stejně jako jejich výraznou vizuální prezentaci.

První deska Crystal Castles se setkala s ovacemi kritiků a časopisy jako Spin, Rolling Stone, Billboard Magazine, NME, Mojo či XLR8R vnímaly její vydání jako velmi důležitou událost na nezávislé scéně. Britští klubeři poté posunuli hvězdnou auru Crystal Castles ještě dále, když jejich debut svými hlasy dostali na 39. místo v anketě časopisu NME o nejlepší desky první dekády tohoto století. Ethan a Alice již v roce 2008 překračovali tehdy populární novinářské škatulky “nu-rave” a “8-bit” a ovlivnili celou generaci hudebníků, kteří se již nechtěli nechat svazovat obecně příjímanými představami o tom, jak by měl znít punk, noise nebo taneční hudba.

Od té doby Crystal Castles projeli celý svět od Japonska a Austrálie přes evropské letní festivaly (Reading, Oxegen, Glastonbury) až po několik koncertních šňůr společně s Nine Inch Nails. Bez zajímavosti není ani fakt, že jako předkapelu si je pro své vyprodané comebackové koncerty pozvaly britské legendy Blur.

Jejich druhé album, které se rovněž nijak nejmenuje, vyšlo letos na jaře na značce Fiction, jež byla před lety domovem The Cure. Na albu s kapelou spolupracoval producent Paul Epworth (Bloc Party, Kate Nash, The Rapture) a i tentokrát se nahrávka dočkala vřelého přijetí v západním tisku, včetně výborného hodnocení 8,5 na serveru Pitchfork.

Aktuální album Crystal Castles je díky Universal Music nyní v prodeji i u nás.

Vstupenky za 429 CZK + poplatky koupíte v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, nejlevněji v pokladně Lucerna Music Baru. V den koncertu na místě pak za 550 CZK.

Více info na: www.crystalcastles.com, www.myspace.com/crystalcastles, www.musicbar.cz, www.dsmacku.com, www.myspace.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 21. 6. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Kanadská elektronika v podání Crystal Castles zavítá do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 21. 6. 2010. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3373. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kanadska-elektronika-v-podani-Crystal-Castles-zavita-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 17:13