Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Do Roxy na Vibrator přijíždí v sobotu Zinc! Poprvé s houseovým setem

Rozlučkový Vibrator nabídne opravdovou bombu! Pozvání totiž přijala ikona UK drumandbassu, ale pozor! Zinc v současné době produkuje a hraje house, a tak nám v Roxy předvede jazdu na trochu jiném bpm, než jsme u něj dosud byli zvyklí...
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Vibrator with DJ Zinc
sobota 19. června 2010 22:00
(konec +- neděle 20. června 2010 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
„Super Sharp Shooter“ není jenom jméno jednoho z nejznámějších tracků DJ Zinca z jeho drum’n’bassové éry, ale klidně by ho Zinc mohl používat jako svou vlastní přezdívku. Jeho život ubíhá rychlostí 140 bpm a z beden proudí jeden nový Zincův kousek za druhým. A že jeho práce nesklouzává pod úroveň, potvrzuje i čestné místo vedle Sex Pistols nebo Beatles, kterého se mu dostalo v londýnské O2 aréně na výstavě nejvýznamnějších britských autorů. Zinc skládá, produkuje, radí mladým talentům na Red Bull Music Academy, vychovává syna, ale především stále baví a překvapuje svou originalitou.

K muzice se Benjamin Pettit dostal přes pirátské rádio z londýnského Eastu. Tehdy ho oslovil jungle, postupně přicházel na chuť i breakbeatu, bassline a 2 stepu. Zinc vždy experimentoval a ve své chemické laboratoři šikovně vyvolával barevné, chytlavé pokusy s housem, ravem, ragga, hip hopem nebo hardstepem. Vedle již zmíněného hitu “Super Sharp Shooter” zaujal i remixem pro Fugees a unavenému songu obstaral nový přitažlivý obleček. To už si ho ale všimli veteráni z „džungle“ Pascal a DJ Hype a přibrali Zinca do party kolem britského kolektivu True Playaz.


Jenže je tu začátek nového milénia a Zinc už má opět roupy a chuť pustit se do něčeho nového. V roce 1999 se do rádií dostává „138 trek“, který zároveň pojmenoval nově vzniklý žánr, již lehce nevěrný křišťálově čirému dnb. Pod pseudonymem „Jammin“ Zinc dobývá srdce milovníků raveu a o rok později otvírá klubovnu „Bingo Beats“, kde se seskupili DJs jako Shy FX, Chase & Status nebo D.Kay, a chtějí si hrát a taktéž experimentovat. Zinc, respektive Dope Skillz, jak si v té době říká, vytahuje další neotřelé eso z rukávu, když v roce 2004 představuje své druhé album Faster. Název alba mluví za vše. První skladba začíná rozvážně na 40 bpm a poslední už rotuje frekvencí 100bpm.

Od roku 2005 Zinc pravidelně přijíždí na Red Bull Music Academy a pracuje s nadějnými talenty. Možná i tato zkušenost je pro něho osvěžující, aby mohl držet krok s dobou a včas vycítit změny na hudební scéně.

Posluchače Vibrátoru si ale získal až v posledním roce a jeho aktuální singly jsme si ve vysílání přehráli téměř celé tam i nazpátek. DJ Zinc požádal svého agenta, aby ho přestal bookovat na drum’n’bassové večírky, aby se mohl věnovat zase nečemu novému. Svůj aktuální styl hraní nazývá „crack house“ a v zaprášených krabicích housové historie hledá inspiraci pro svou tvorbu a nové hybridní počiny. Takže ani my si nemůžeme být příliš jistí, s čím se Zinc vytáhne příště.

Poslechnout si Zinca v Roxy bude jedinečný zážitek v pravém slova smyslu. Můžete si být totiž jisti, že příště uslyšíte zase nového Zinca a s novými nápady.

Zdroj: TZ Roxy
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 18. 6. 2010 13:00
Prachař, Štěpán. 2010. Do Roxy na Vibrator přijíždí v sobotu Zinc! Poprvé s houseovým setem. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2010. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3365. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Do-Roxy-na-Vibrator-prijizdi-v-sobotu-Zinc!-Poprve-s-houseovym-setem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:35