Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sweetsen fest se letos opět rozroste

Populární frýdecko-místecký festival Sweetsen fest, který se poprvé konal již v roce 2004 a pravidelně láká na svůj program tisíce diváků, se letos rozroste na tři scény.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sweetsen fest
pátek 2. července 2010 08:00
(konec +- neděle 4. července 2010 08:00)
Frýdek - Místek
Frýdek-Místek (CZ)
Soutěžilo se o 5 CD Sweetsen fest sampler 010. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Vedle tradičních Pod Svícnem a Stoun Stage nás čeká i nová, částečně divadelní scéna U Arnošta.

Jedna z největších kulturních a společenských událostí Frýdku-Místku představí v letošním roce na pět desítek frýdecko-místeckých kapel, DJs, VJs, MCs a divadel. Vedle progresivních tanečních stylů bude možné na festivalu opět spatřit i folkové zpěváky, jazzové nebo rockové skupiny a nově i amatérské divadelní soubory. Pomyslnou třešničkou na dortu by pak mohlo být společné vystoupení Tomáše Kočka a folklorního souboru Ostravička.

Na festivale už došlo k mnoha zajímavým spojením. Letos jsme pro diváky připravili společné vystoupení s folklorním souborem Ostravička, které bude mým velkým splněným snem“, doplňuje frýdecko-místecký písničkář a skladatel Tomáš Kočko.

Součástí festivalu, který je např. díky důslednému třídění odpadu nositelem známky Čistý festival společnosti Ekokom, je opět vydání kompilačního CD frýdecko-místeckých skupin. Během akce se představí frýdecko-místecké neziskové organizace v čele s dobrovolnickým centrem společnosti ADRA, pro kterou bude během pátku mezi návštěvníky festivalu probíhat i tradiční humanitární sbírka.

Autorem vizuálu, pro který je letos použita silueta dosavadní (k zániku odsouzené) frýdecko-místecké dominanty - Víceúčelové sportovní haly, je opět grafik a fotograf Lukáš Horký.

7. ročník Sweetsen festu, na kterém se neplatí vstupné a jehož hlavním spolupořadatelem je statutární město Frýdek-Místek, proběhne 2. a 3. července 2010 na stadionu a v přilehlých prostorách TJ Slezan ve Frýdku-Místku.

“Sweetsen fest spolu s Mezinárodním folklorním festivalem patří k těm nejvýznamnějším kulturním akcím ve městě a nejen proto je město vedle dalších partnerů i zde jedním z největších finančních podporovatelů “, doplňuje náměstek primátora Frýdku-Místku Petr Cvik.

Sweetsen fest je akce, která bez ohledu na žánr, věk nebo společenské postavení umělce spojuje a navíc představuje výhradně frýdecko-místeckou kulturní scénu.Tímto přístupem je festival výjimečný a stále ojedinělý“, uzavírá za pořadatele Petr Korč.
Dmb
(Lukáš Kaboň)
pátek 18. 6. 2010 12:42
Kaboň, Lukáš. 2010. Sweetsen fest se letos opět rozroste. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3363. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sweetsen-fest-se-letos-opet-rozroste
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 21:50