Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hudebně unikátní festival Creepy Teepee zahájil předprodej

Minulý rok se objevil na české hudební mapě jako zjevení festival Creepy Teepee v Kutné Hoře a kritika ho hned označila za unikátní.
Přidat na Facebook
Loni byl součástí multižánrového festivalu současného umění Gaskfest, letos se představuje jako samostatný hudební festival prezentující celosvětovou alternativní, indie a experimentální hudební scénu. Festival už podruhé pořádá GASK, nedávno úspěšně otevřená a druhá největší galerie výtvarného umění v České republice. Jeho dramaturgii už podruhé svěřil uměleckému sdružení A.M.180. Při otevření GASK padlo z úst šéfkurátora Ondřeje Chrobáka, že se tvůrčí tým galerie nebude uzavírat žádným formám umění a Creepy Teepe jeho slova potvrzuje. Dramaturgie festivalu nedává hlavní důraz na „popularitu“ interpretů a podporuje kvalitu, která žije mimo tradiční distribuční cesty, především u malých labelů a v prostředí internetových komunit. Open-air festival Creepy Teepee proběhne od 15. do 18. července opět v Kutné Hoře na nádvoří a zahradě Jezuitské koleje, sídle galerie GASK.

Festival během čtyř dnů nabídne vystoupení více než třiceti kapel, zpěváků, projektů a formací. Mezi jinými zde zahraje brooklynské trio These Are Powers, které svým eklektickým soundem uspokojí jak fanoušky Sonic Youth tak Missy Elliot. Dále pak Former Ghosts z Los Angeles, jež vydali loni velmi ceněnou debutovou desku Fleurs či vynikající skotský experimentátor Dam Mantle. Hudební fajnšmekři budou mít šanci vidět zcela čerstvý objev světové indie scény Memoryhouse nebo renomované kanadské ambientní doom-metalové duo Nadja. Zcela poprvé do České republiky přijedou zahrát hvězdy dívčího indie rocku Vivian Girls, sólový projekt Toro y Moi, newyorský bard Chris Garneau či duo Rainbow Arabia ceněné pro originální propojení indie popu s orientální melodikou. „Creepy Teepee je festival pro všechny, koho zajímá, co je v současné alternativní hudbě živé a neokoukané bez ohledu na geografické hranice a žánry,“ říká jeden z dramaturgů festivalu Śtěpán Bolf z A.M.180. „Mezi vystupujícími letošního ročníku Creepy Teepe tak najdeme projekty z USA, Velké Británie, Ruska a různých evropských zemí, chybět nebudou ani čeští hudebníci a DJs,“ dodává Bolf, který vidí příbuzné dramaturgické rysy s Creepy Teepee například u polského festivalu Off či chicagského festivalu Pitchfork.

Souběžně s Creepy Teepee proběhne v areálu GASK ve dnech 16. a 17. července také Videokemp – šestý ročník outdoorové přehlídky současného videoartu, který se koná každý rok na jiném místě. V Kutné hoře se bude prezentovat na třicet autorů v prostředí podobném klasickému stanovému kempu. Ten je vytvořený participací jednotlivých umělců a kurátoru, kteří zde zakempují se stanem a představují v něm svá videa. Videokemp bude probíhat dva dny, během nichž se složení kempujících umělců může proměňovat.
Dmb
(Lukáš Kaboň)
neděle 20. 6. 2010 08:00
Kaboň, Lukáš. 2010. Hudebně unikátní festival Creepy Teepee zahájil předprodej. Vychytané.cz. [Online] 20. 6. 2010. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3360. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hudebne-unikatni-festival-Creepy-Teepee-zahajil-predprodej
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:46