Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Keltská noc v plumlovském autocampu se blíží - druhá část přehledu

Druhá část přehledu kapel, které vystoupí 23. - 24. července 2010 v plumlovském autokempu Žralok na akci Keltská noc!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Keltská noc 2010
pátek 23. července 2010 15:45
(konec +- neděle 25. července 2010 05:45)
autocamping Žralok
Plumlov (CZ)

Irish Rose (SK)


Tři svěží irské růžičky (Katka, Evka a Duška) v doprovodu 2 bodláků (Jožko a Peťo), to je skupina, která se svým pojetím tradiční irské hudby jistě řadí k absolutní špičce na Slovensku. Brilantní instrumentální pasáže nad perfektní keltskou rytmikou a krásný, procítěný zpěv jsou základem úspěchu této mladé kapely.

Samhain + Asonance revival (CZ)


Jsou z jižních Čech (Blatná), obě kapely vede Martin Škanta z lonského Samhainu a po odchodu holek kapelu sestavil z učitelů hudby a studentů konzervatoře. Samhain má tudíž úplně nové obsazení oproti lonsku. Asonance Revival je také jeho kapela, která má jako stěžejní repertoir písně od Asonance. Zaslouží si pozornost všech návštěvníků KN2009.

Maidens of Samhain (CZ)
Tato mladá dívčí kapela se skládá ze 7 absolventek ZUŠ v jihočeském městečku Blatná. Hrají hudbu z oblastí, kde žili Keltové a to převážně z Britských ostrovů. I přes své mládí jsou holky vyspělé muzikantky a zaslouží si pozornost všech návštěvníků KN2009.

Seamróg (CZ)


Taneční soubor, který se oddělil od pražského souboru Coiscéim a zvolil si svou samostatnou cestu v realizaci irského tance. Láska k irské hudbě a tanci dává tanečníkům z Seamróg křídla a jejich píle a technická úroveň každého z nich dává tušit nevšednímu uměleckému zážitku. Někteří tanečníci Seamróg vnímají Keltskou noc jako svou srdeční záležitost a já chci říct, že stejně tak je tomu i z mé strany ve vztahu k nim.

Démáirt (CZ)


Tento soubor irských tanců je z Brna a patří k nejlepším v ČR. Vznikl v roce 1999 a všechny je spojuje láska k irské hudbě. Jak sami říkají: "Máme irskou hudbu příliš rádi na to, abychom u ní je seděli. Kromě běžných tanečních vystoupení se pravidelně zúčastňují mezinárodních soutěží a seminářů. Úzce spolupracují s tanečníky světových jmen jako je např. Stephen Scariff a Ronan Morgan (Lord Of the Dance) a nebo Anne-Marie Cunningham a Shane McAvinchey(Riverdance).

Akáda & Meče blesky (CZ)


V jejich vystoupeních se kombinují taneční prvky, gotické meče, ohně, prapory a další rekvizity. V historickém duchu jsou připraveny tance s gotickými meči, hořícími pochodněmi a prapory s nevídanou koordinací v ovládání. Předvádíme jak krátké jednotlivé výstupy, tak i delší výpravné příběhy, které obsahují jednotlivé tanečně-šermířské kreace.

Rebel Pipers (CZ)


The Rebel Pipers jsou první kompletní skotský dudácký band v České republice, navazující na tradice dnes již nefunkčního bandu 1st Bohemian Highland Pipers a hlásící se k tradicím skotského vojenského dudáckého bandu bývalého 21. regimentu Royal Scots Fusiliers. Band, založený v roce 2004, vystupuje v počtu 3 až 10 dudáků a 1 až 5 bubeníků (dva snare drum, dva tenor drum, bass drum).

Scottish living history (CZ)


Skupina lidí zabývající se skotskou historií. Kromě života v samotném Skotsku je naším hlavním zájmem skotská vojenská jednotka s názvem 77th Highland Regiment, která v 18. století během francouzsko - indiánských válek bojovala v Severní Americe. Jsme schopni postavit skotské ležení a v něm předvést civilní i vojenský způsob života, zajistit ukázky zbraní a způsobů boje, dobového oblékání - včetně oblékání do velkého plédu, stylového rozdělávání ohně křesáním i dalších netradičních činností. Vše doplněno hrou na dudy a další hudební nástroje.

Bellators (CZ)


Skupina historického šermu Bellators předvede ukázky bojových umění starých Keltů.

Celtic Smith - Václav Melč(CZ)
Celtic Smith, neboli keltský kovář Václav Melč je znám na mnoha místech Evropy. Se svoji družinou (Vendula, Arnoštka a spol.) byli na Keltské noci již vícekrát a jejich keltská kovárna vzbudila velký zájem u návštěvníků festivalu. Letos rozšíří svou ukázku také o tkaní látek pro keltské oděvy. Už se na ně všichni těšíme, zejména na sobotní workshop s možností ukout si svůj vlastní šperk!

Boiové a Fergunna (CZ)


Boiové a Fergunna je skupina, zabývající se rekonstrukcí života Keltů na našem území. Na Keltské noci předvedou návštěvníkům pravý keltský tábor a ukázku několika keltských řemesel, jako např. pečení chlebových placek, tkaní oděvů a jiná textilní řemesla, šití bot, odlévání a ražení mincí, výroba šperků, ukázka keltské zbroje a zbraní. Při sobotním odpoledni se mohou pečení chleba aktivně zúčastnit i děti s rodiči. Boiové a Fergunna se účastní keltských akcí po celé Evropě.

Erika Bábková (CZ)


Tradiční sobotní seminář si pro vás připraví naše keltská čarodějka Mgr. Erika Bábková - známá prostějovská psychotronička, reikistka a ekoložka, která se desítky let zabývá prací s energiemi, léčí a píše do novin články o feng shui, numerologii, mystických místech apod.

Rituální kruhy-Jaroslava Křížová (CZ)


Trvalou součástí života keltů byly nejen písně bardů, ale také činnost druidů, kteří se v sepětí s přírodou napojovali na energii Země (Bohyně matky), které bylo možné využít k léčení, ochraně a prospěchu zúčastněných. Za to své bohyni projevovali velkou úctu a vděk, obětovali jí dary. Pokud Vás tato součást keltské tradice oslovuje, zveme Vás v rámci festivalu k účasti do dvou rituálních kruhů, ve kterých se můžete spojit s energií Země a přivést sílu z tohoto spojení do svého života.

Jiří Moravský Brabec (CZ)


Aktivní účast při KN 2009 přislíbil JIŘÍ MORAVSKÝ BRABEC známý to publicista, komentátor a vůbec člověk velmi znalý hudby nejen folkové.

Budem se těšit na setkání na Keltské noci 2010!! ;)
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
úterý 13. 7. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Keltská noc v plumlovském autocampu se blíží - druhá část přehledu. Vychytané.cz. [Online] 13. 7. 2010. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3358. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Keltska-noc-v-plumlovskem-autocampu-se-blizi---druha-cast-prehledu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 19:00