Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Keltská noc v plumlovském autocampu se blíží!

A my přinášíme první část přehledu kapel, které zde vystoupí. Keltská noc se koná 23. - 24. července 2010, doufáme, že se potkáme ;)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Keltská noc 2010
pátek 23. července 2010 15:45
(konec +- neděle 25. července 2010 05:45)
autocamping Žralok
Plumlov (CZ)

Navostro (CZ)


Česko-skotská rocková kapela, která se věnuje tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur - jako je skotská, irská a česká a další. Tuto tradici těchto 6 muzikantů obalilo do tvrdého a přitom melodického kabátu, který obohacuje o vlastní originální tvorbu ve stejném duchu. Hrají a zpívají česky, anglicky a i starým gaelic jazykem. Vystupují ve skotských kiltech viz Foto. Kapela působí ve Štětí, Mělníku, Roudnici nad Labem a Hradci Králové. Díky své tvorbě se účastní řady mnohožánrových festivalů např.: Keltský kruh – Budyně nad Ohří, Keltská noc – Plumlov, Roudnické vinobraní, hudební festival v Kudowa Zdroj – Polsko, Keltský festival na zámku Jezeří u Mostu, Divadelní festival evropských regionů – Hradec Králové, atp.

Before Breakfast (CZ)


Nová kapela zkušených muzikantů české world music scény nabízí moderní pojetí tradiční irské hudby. Na pódiu se v osobité fúzi setkávají členové skupin Bran, Al-Yaman, Irish Dew, Shahab Tolouie Trio, Taliesyn, Zdeněk Bína Trio a dalších. Tradiční irské nástroje jako je diatonická harmonika, whistle a akustická kytara v ladění DADGAD se opírají o solidní základ elektrické kytary, samplů a groovující rytmiky. Kapela vychází z podobných "ostrovních" vzorů jako jsou Shooglenifty, Capercaillie nebo Michael McGoldrick, jde však ve své fúzi ještě dále, aby často nenáviděnou či nepochopenou tradiční irskou hudbu přiblížila co nejširšímu okruhu posluchačů a zároveň nabídla něco víc než jen kopírování rodilých Irů.

Interpreti festivalu KELTSKÁ NOC 2010, které již znáte...


Sliotar (IRELAND)


Des Gorevan: drums, percussion. Ray MacCormac: whistles, uilleann pipes and vocals. J.P. Kallio: guitars, bouzouki, kantele and vocals. Toto je složení irkých Sliotar, pocházejících z Dublinu, jejichž hudba je samotný kořen tradiční irské lidové kultury. K nezapomenutelnému zážitku bezesporu patří i energický projev tria při živých vystoupeních. Na Keltské noci na Plumlově u Prostějova letos vystoupí již po osmé!

Gwalarn (BRETAGNE, CZ)


Repertoár Gwalarnu, což v bretonštině znamená severozápadní vítr, se skládá z bretonských písní, zpívaných jak v bretonštině, tak ve francouzštině. Většina z nich jsou bretonské tradicionály, některé jsou i nově zkomponované, z tvorby Yvese Guélou. Yves Guélou (zpěv) Pochází z města St. Nazaire v Bretani, studoval hru na klavír v Bostonu, ve Francii účinkoval s Alanem Stivellem, byl pianistou slavného orchestru Mikise Theodorakise, žil v USA, v Řecku a nyní u nás, v Uherském Hradišti. Antonín Bukovský (housle, zpěv) Etnograf a muzikolog, primáš cimbálové muziky Prespoľan. Pavel Helan (kytara, zpěv) písničkář, od r. 2007 je trvalým hostem skupiny.

Bran (BRETAGNE, CZ)


Slovo „Bran“ znamená v bretonštině „havran“ a v keltských legendách je havran uváděn jako posel zpráv. V případě této kapely je havran poslem zpráv těch navýsost nejlepších. Bran, to je profesionální pojetí hudby vycházející ze starých bretoňských lidových písní, moderní instrumentace je podpořena dynamickou a pulsující keltskou rytmikou. Bretoňský zpěvák a instrumentalista David Pajot zpívající v bretonštině, francouzštině a angličtině se skvěle rozumí s pěti špičkovými českými muzikanty a jistě si získají srdce nás všech.

Tomáš Kočko a Orchestr (CZ)


Po dvou letech přijede opět Tomáš Kočko a Orchestr. World music inspirovaná moravskou tradiční hudbou. V zahraničí je kapela řazena do prostoru mezi švédské Hedingardna a maďarské Muzikász. V ČR se jí dostalo přízvisek jako beskydské Chifteans či moravské Jethro Tull. Tomáš Kočko pak bývá zhusta označován jako valašský Pavlica.

Happy to Meet (CZ)


Skupina HAPPY TO MEET vznikla na jaře roku 1998 v Šumperku na Severní Moravě. Zkusili různé hudební soutěže a štěstí jim přálo. A to i na festivalu Zahrada, kde získali první místo v soutěži kapel, cenu, které se říká Krtek. Kapela neodmítla ani účinkování v Malostranské besedě, čímž podstoupili i své první televizní vystoupení v pořadu Zahrada - Folková setkání. Zatím největším úspěchem je pro kapelu vítězství ve čtenářské anketě časopisu Folk & Country v kategorii "Objev roku 1998", a převzetí symbolického Zlatého klíče.

Hakka Muggies (CZ)


Kapela z Prahy, která ve své tvorbě pracuje s tradičními melodiemi Irska, Skotska a Bretaně, odívá je do netradičního kabátu, jenž je ušit z hodně tvrdého rockového vlákna. Hakka Muggies nepohrdnou ani metalem, či punkem a celkový výsledek zvedá ze židle a nutí k tanci. Věřím, že tomu tak bude i na KN 2009.

Poitín (CZ)


Kapela Poitín je z Plzně a vznikla v roce 1996 a v roce 1998 se k ní přidal Jeremy Marc King z Velké Británie. Jsou to výborní muzikanti hrající tradiční hudbu Irska, Skotska a Bretaně, především nejrozšířenější formy, jako jig, reel a hornpipe. Z keltských tradic vychází i jejich vlastní tvorba, která jim dává větší prostor k improvizaci. Jejich vzorem jsou The Chieftains, Altan a Alan Stivell.

Další kapely příště! ;)
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pondělí 12. 7. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Keltská noc v plumlovském autocampu se blíží!. Vychytané.cz. [Online] 12. 7. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3357. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Keltska-noc-v-plumlovskem-autocampu-se-blizi!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 13:44