Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V kvalifikaci Patria Direct Open postoupili dál jen Lébl s Pavlasem

Čtyři české páry se dnes zapojily do kvalifikaci na Patria Direct Open, turnaje Světové série v beachvolejbale v Praze na Štvanici. Z prvního kola postoupili jako jediní z českých dvojic Martin Lébl a Jaroslav Pavlas, kteří porazili 2:0 (21:14, 21:16) rakouský pár Daniel Hupfer – Paul Schroffenegger.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Swatch FIVB World Tour 2010 Patria Direct Open
úterý 15. června 2010 14:30
(konec +- neděle 20. června 2010 14:30)
ostrov Štvanice
Praha (CZ)
„Bylo to dobré, měli jsme docela přijatelného soupeře, kterého známe. Utkání nám sedlo, chytli jsme rytmus hned od začátku, lidi nám fandili, vše šlo dobře,“ pochvaloval si Jaroslav Pavlas. Čeští hráči si po celý zápas udržovali v obou setech několikabodový náskok a v poklidu dokráčeli k vítězství. „Cítili jsme se mírnými, ale opravdu jen mírnými favority. Martin je totiž porazil na turnaji v Itálii (společně s Přemyslem Kubalou) a viděli jsme je i na turnaji v Brně, kde byli asi osmí, ale zápas na světovce nelze nikdy podcenit,“ dodal Pavlas.

Lébl s Pavlasem čeká utkání druhého kola kvalifikace od 15:30 proti další rakouské dvojici Michael Leeb – Jorg Wutzl.Filip Hanák a Michal Provazník prohráli v jejím prvním kole s Němci Kayem Matysikem Jonathanem Erdmannem ve dvou setech 9:21 a 16:21. „Němci byli favoriti a potvrdili to. Byli lepší ve všech herních činnostech. Mají více zkušeností a jsou vyhranější než my,“ hodnotil utkání Filip Hanák.
Po rychlé první sadě se čeští beachvolejbalisté zlepšili a ve druhém setu uhráli proti německé dvojici šestnáct bodů. „Trošku odpadla nervozita, neměli jsme co ztratit. Chtěli jsme si to užít, bohužel toho času bylo málo,“ řekl Hanák, který potvrdil, že podobné zápasy jsou pro něj i pro jeho spoluhráče svátkem. „Kdo si může zahrát na centrkurtu proti nějaké dvacáté dvojici světa. Minule to bylo proti Brazilcům na centru v Polsku, dnes opět na centru proti vynikajícím Němcům. Je to svátek, proto to hrajeme,“ uzavřel Hanák.

David Kufa a Jindřich Weiss podlehli Rusům Andreji Belovovi a Ruslanu Daynovovi po setech 17:21 a 24:26. „Určitě to hodnotím pozitivně, dobře jsme si zahráli, byla tu výborná kulisa. Celkově si myslím, že se za svůj výkon nemusíme stydět,“ uvedl Jindřich Weiss. „Soupeři byli kvalitní, letos už hráli i v hlavní soutěži. My jsme naopak moc mezinárodních turnajů neodehráli, takže jsme se trochu rozkoukávali. Do zápasu jsme se dostali v závěru druhého setu, to už bylo bohužel pozdě,“ pokračoval Weiss.

Ve druhém setu se českým hráčům podařilo smazat čtyřbodové vedení soupeře a v závěru měli i setbol. „Neuhráli jsme jednu bodovku a poté jsem byl moc opatrný v zakončení, to rozhodlo, protože Rusové byli důraznější,“ popsal závěr utkání Weiss.

Nejtěžšího soupeře měli Ondřej Hromádko a Tomáš Salava. Ti podlehli po setech 20:22 a 16:21 silnému lotyšskému páru Alexandrs Somoilovs – Ruslans Sorokins. „Čekali jsme, že soupeři budou víc dominovat. To znamená, že na tom nejsme tak špatně, ale potřebujeme více trénovat. Tyhle dvojice hrají velice precizně a moc nad tím nepřemýšlí. To nám chybí. Ale určitě je pro nás tento zápas povzbuzující,“ prohlásil Tomáš Salava.

Hromádko se Salavou se do kvalifikace dostali až včera poté, co několik dvojic nedorazilo. A zápas si náležitě užili. „Těšil jsem se hrozně. Bylo to opravdu skvělý. Na tak velkém stadionu jsem nikdy nehrál. Líbilo se mi to strašně,“ liboval si Ondřej Hromádko.

„Mám hrozně rád, když jsou diváci kolem, mě to vybičuje k daleko lepšímu výkonu. Bylo to opravdu super, lidé tleskali po každé povedené výměně, to mě dokázalo nahecovat. Šel jsem si užít každý balon, to se mi podařilo, jsem za to moc rád,“ doplnil jeho parťák Salava.
Zdroj: TZ PDO 2010
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 16. 6. 2010 18:00
Prachař, Štěpán. 2010. V kvalifikaci Patria Direct Open postoupili dál jen Lébl s Pavlasem. Vychytané.cz. [Online] 16. 6. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3352. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-kvalifikaci-Patria-Direct-Open-postoupili-dal-jen-Lebl-s-Pavlasem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 07:55