Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Votvírák byl rekordní a čistý

Votvírák překonal český rekord. Návštěvníci vytřídili dvě třetiny kelímků!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Votvírák
pátek 11. června 2010 08:00
(konec +- pondělí 14. června 2010 08:00)
Milovice
Milovice (CZ)
Přesně šest dní vydržel oficiální český rekord žamberského festivalu JamRock v délce hada z pivních kelímků. V sobotu jej v rámci projektu Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s. s názvem ČISTÝ FESTIVAL překonal velkolepým způsobem Votvírák. Návštěvníci milovického open-airu vytřídili neuvěřitelných 53 468 kelímků, ze kterých vytvořili hada dlouhého 600,76 metrů!

Návštěvníci měli na Votvíráku k dispozici kontejnery a pytle na tříděný odpad a navíc mohli kelímky, ostatní plasty a papíry organizovaně odevzdávat za odměny v podobě nápojů a dárků zdarma na speciálním stánku Zelený bod. „Jsme moc rádi, že návštěvníky českých festivalů projekt Čistý festival zaujal. Je fajn, že si lidé uvědomují, že stačí málo k tomu, aby se pohybovali v čistém a kulturním festivalovém prostředí, ne v moři odpadků a kelímků. Zároveň nás těší, že řada návštěvníků nestojí o odměny za přinesené kelímky, čistější festival si dělají jen pro radost,“ říká manažer projektu Čistý festival Milan Anděl.

Stánek Zelený bod měli návštěvníci Votvíráku k dispozici po oba dny konání festivalu a využili ho skutečně plnohodnotně - každou minutu konání festivalu přinesli v průměru 42 kelímků. Díky návštěvníkům i kapele Mandrage, která se do třídění zapojila, se podařilo na stánku Zelený bod vytřídit dvě třetiny ze všech kelímků, které byly na Votvíráku použity. Po skončení festivalu byl had z pivních kelímků rozložen a přemístěn do speciálně přistaveného kontejneru, který byl svezen na třídící linku. Plasty budou dále předány k recyklaci a druhotnému využití (více o využití vytříděných plastů najdete na webu www.cistyfestival.cz).

Pořadatelé Votvíráku si za přístup k třídění odpadů vysloužili oficiální certifikaci společnosti EKO-KOM, a.s. s názvem ČISTÝ FESTIVAL, kterou budou obhajovat v příštím roce. Již příští týden bude o stejný certifikát usilovat festival UNITED ISLANDS.
Dmb
(Lukáš Kaboň)
pátek 18. 6. 2010 08:00
Kaboň, Lukáš. 2010. Votvírák byl rekordní a čistý. Vychytané.cz. [Online] 18. 6. 2010. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3346. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Votvirak-byl-rekordni-a-cisty
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:40