Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hradhouse představuje Roberta Babicze

Rob Acid, Acid Warrior, Department of Dance, Sontec, Athlon Inc. a další , to všechno jsou pseudonymy Roberta Babicze, kterého uslyšíte live již 6. 8. na festivale Hradhouse!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hradhouse 2010
pátek 6. srpna 2010 18:00
(konec +- sobota 7. srpna 2010 06:00)
Hrad Boskovice
Boskovice (CZ)
Producent a DJ Robert Babicz pochází z Polska, od roku 1980 žije v Německu. Vystupuje a tvoří pod mnoha pseudonymy, zmiňme např. Rob Acid, Sontec, Dicabor, Alton Inc, Acid Warrior, Department of Dance, Sontec, Athlon Inc. ad.

V roce 1993 vydal Babicz pod pseudonymem Rob Acid svůj první singl Happy Answer na značce London Records a ten se nečekaně stal obrovským klubovým hitem. Se vzestupem acid houseových desek, které ovládaly přední příčky hitparád, byl Babicz schopen držet se na vlně nové klubové kultury. Spolupracoval s umělci jako Mijk van Dijk, Nino Plast nebo Dr. Motte. Nejenže se stal velmi žádaným live actem (vystupoval pod jednou ze svých přezdívek Acid Warrior), ale začal také vydávat singly na zavedených labelech jako Kompakt, Treibstoff, Audiomatique Stevea Buga, a na vlastní značce Junkfood.Na svém kontě má však i méně taneční, experimentální práce – pod nickem Atlon Inc. mu vyšla produkce na Force Inc. Music Works, pod názvem Dicabor vydal ambientní album.
Na přelomu nového tisíciletí Babicz postoupil dále, změnil zvuk a rozjel nový label Shortcut. Zároveň přijal několik požadavků na zpracování zvukového designu od hardware a software výrobců (zmiňme např. presety pro Native Instruments). V roce 2007 vydal zásadní desku, A Cheerful Temper na Systematic Recordings, která se zkušeně zabíhá do stylů techno, electronica, minimal a classic house.

Živé hraní vždycky bylo klíčovým prvkem Babiczova autentického muzikantství; improvizací místo pouštění předpřipravených věcí si získala jeho vystoupení punc jedinečnosti. Ohromující představení staví na vlastní produkci, teplých melodiích a analogových basech vycházejících z jeho první lásky: techno. Babicz tak víc než dost ukázal svou cenu ve světě taneční hudby a pokud má někdo právo na titul průkopník a inovátor, pak je to právě on, ať už jde o tech house, minimal či acid techno. S vydáním alba Immortal Changes začátkem roku 2010 je však jisté, že Robert Babicz má stále hodně co nabídnout…

http://www.robertbabicz.de/
http://www.myspace.com/robertbabicz

Recenzi alba Immortal Changes můžete číst na RA http://www.residentadvisor.net/review-view.aspx?id=7392

Plnou diskografii Roberta Babicze najdete na http://www.discogs.com/artist/Robert+Babicz

Diskografie labelu Junkfood http://www.discogs.com/label/Junkfood+Records

Diskografie labelu Shortcut http://www.discogs.com/label/Shortcut+Recordings

Rozhovor s Babiczem na festivalu Kazantip http://www.youtube.com/watch?v=605uIhokn9s

Set k poslechu http://soundcloud.com/robbabicz/robert-babicz-systematic-sessions-mix
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 16. 6. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Hradhouse představuje Roberta Babicze. Vychytané.cz. [Online] 16. 6. 2010. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3338. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hradhouse-predstavuje-Roberta-Babicze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 21:25