Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Velké střídání headlinerů Hip Hop Kempu 2010

Jak se tak říká, život je změna. Důkazem toho budiž i změna na nejvyšších místech lineupu letošního Hip Hop Kempu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2010
čtvrtek 19. srpna 2010 14:00
(konec +- neděle 22. srpna 2010 00:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Místo jednoho z headlinerů Q-Tipa přiváží festival Hip Hop Kemp premiérově do České republiky fanoušky dlouho očekávanou dvojici Taliba Kweliho a DJ Hi-Teka, neboli hvězdnou skupinu Reflection Eternal. Pro někoho může být absence Q-Tipa zklamáním, pevně však doufáme, že pro většinu z vás bude střídání příjemným překvapením a skvělou náhradou. Pokud o tom pochybuješ, přijeď se přesvědčit na festival!

Q-TIP

Velmi nás mrzí, že Q-Tip letos na našem festivalu nemůže vystoupit. Q-Tip se totiž ze zdravotních důvodů rozhodl zrušit celé své letní turné po Evropě. Nicméně Reflection Eternal jsou minimálně adekvátní náhradou za neworského rappera. Talib Kweli a Hi-Tek jsou totiž současným hlasem New Yorku. Každý s nimi chce spolupracovat; Talib má do dnešního dne vydáno 8 alb a Hi-Tek produkoval pro hvězdy, jako jsou G-Unit, Nas, Busta Rhymes nebo Snoop Dogg. Pusť si jejich singly a začne ti běhat mráz po zádech: The Blast, Get by, Where it Started, Listen... můžeme vyjmenovat telefonní seznam jejich velkých hitovek a stále to nebude dost. Jsou to desítky videí na YouTube, miliony shlédnutí, stovky tisíc prodaných alb. Za Reflection Eternal mluví historie!

TALIB KWELI

Talib Kweli i Hi-Tek se stali legendami. Talibův nezaměnitelný rapový projev a texty, které po každém poslechu odkrývají stále nové skutečnosti, mu nabízejí hodně prostoru pro spolupráci s jinými umělci. Proto také nahrál desku s Mos Defem nebo Madlibem a spolupracoval s umělci jako Kanye West, Faith Evans nebo UGK. Od prvního alba s Mos Defem (tehdy vystupovali jako Blackstar) z roku 1998 Talib Kweli rostl s dobou. Na každém albu měl podstatné myšlenky, které později citovali nebo si přivlastňovali jiní rappeři. Nehledě na to, že se styl jeho rapu posunul (od pouličního spratka, přes baťůžkáře, až k uvědomělému intelektuálovi), Talib se nikdy neoprostil svého jádra – palčivých sociálních témat, které nádherně doplňuje jeho čistý hlas, který v kombinaci s bystrými texty tvoří dokonalou symfonii.

HI-TEK

Hi-Tek se těší snad ještě větší popularitě; jeho producentská trilogie „Hi-Teknology“ se honosí desítkami jmen, mezi nimi Common, The Game a Estelle. Na rozdíl od Taliba, který se posouvá s hudebními trendy, zůstává Hi-Tek při starém a kvalitním zvuku. Nesnaží se posluchače ohlušit kakofonií všemožných synťáků a překombinovaných beatů. Hi-Tek pracuje kvalitně a jednoduše. Nic nezní tak krutě jako když se Talib Kweli pokládá do Hi-Tekových beatů. Co Talib, všechny tři díly „Hi-Teknology“ dokazují, že kdokoliv se dostane pod křídla tohoto ohijského producenta, jeho rap začne znít čistě a upřímně.

REFLECTION ETERNAL

Jako Reflection Eternal spolu Kweli a Tek spolupracují již od konce devadesátých let. Za víc než deset let své existence nahráli dvě kritikou oceňovaná alba. To poslední vyšlo letos v květnu, deset let po jejich debutu „Train of Thought“, a nese název „Revolutions Per Minute“. Jak titul značí, tak jejich rap rozpoutá na Hip Hop Kempu revoluci. V porovnání s předchozí deskou je znatelný posun obou umělců; nové album je energické a vyvážené. Fanoušci budou mít možnost slyšet skladby jak z nové desky, tak starší hity, kterých je tolik, že by vydaly na více koncertů.


HIP HOP KEMP

Jako naší povinnost cítíme přivést fanouškům to nejlepší ze světové hip hopové scény, do čehož Talib Kweli s Hi-Tekem snadno zapadají. Tvou milou povinností je na něj dorazit a užít si s námi každoroční svátek rapu, završený legendami z kapely Reflection Eternal, která přijede poprvé do České republiky po třinácti letech své existence.

HIP HOP KEMP – Festivalpark, Hradec Králové
19 – 21. srpna
Info: http://www.hiphopkemp.czTalib Kweli - I Try ft. Mary J. BligeBlackstar (Mos Def & Talib Kweli) – DefinitionHi Tek and Talib Kweli - The BlastReflection Eternal ft. Estelle "Midnight Hour"

Fred
(Fred Durst)
úterý 15. 6. 2010 08:30
Durst, Fred. 2010. Velké střídání headlinerů Hip Hop Kempu 2010. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2010. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3337. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Velke-stridani-headlineru-Hip-Hop-Kempu-2010
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 19:36