Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Baťův mrakodrap nabízí výstavu děl nevidomých dětí i hrady Francie

Výtvarnou tvorbu nevidomých dětí i hrady Francie zachycené na kresbách a fotografiích mají možnost vidět všichni zájemci na dvou výstavách v krajském sídle – Baťově mrakodrapu.
Přidat na Facebook
Výstava výtvarných prací nevidomých dětí je k vidění ve 3. patře. Obsahuje díla vzniklá pomocí metody, kterou vynalezl akademický malíř Sabahudin „Dino“ Čečo. Originální metoda využívá dotykového působení na čisté bílé plátno, pod kterým se nachází vrstva černé magmatické barvy, jež se objeví až v okamžiku doteku. Díky této protlačovací metodě, která je ojedinělá nejen u nás, ale i ve světě, mohou nevidomí otevřít svůj skrytý svět plný emocí, přání a fantazie. Sabahudin „Dino“ Čečo je uměleckým a duchovním patronem nadace ARTEVIDE, v rámci které nevidomé děti vytváří svá vlastní umělecká díla.

Nadace byla založena v roce 2007 za účelem všestranné podpory umělecké a sociální činnosti nevidomých dětí, mládeže a sociálně slabých. Výstavu, která je součástí festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, připravila Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. V krajském sídle bude výstava k vidění do 27. června.

Výstava "Hrady Francie" je instalována v 16. patře a lze na ní obdivovat perokresby, akvarely, kresby tužkou a fotografie zachycující kouzlo francouzských hradů. Autorem kreseb je Milan Zikmund, fotografie vytvořil Jiří Hoza. Výstavu uspořádal Francouzsko - český klub ve Zlíně ve spolupráci s Klubem Augusta Sedláčka. V Baťově mrakodrapu výstava potrvá do 22. června.

Zdroj: TZ Krajský úřad Zlínského kraje
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 13. 6. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Baťův mrakodrap nabízí výstavu děl nevidomých dětí i hrady Francie. Vychytané.cz. [Online] 13. 6. 2010. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3328. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Batuv-mrakodrap-nabizi-vystavu-del-nevidomych-deti-i-hrady-Francie
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:50