Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Xterra v Prachaticích se bude vracet k drsné klasice

Letos se poprvé podívají závodníci Českého poháru Xterra do Prachatic. Centrum závodu, druhé depo a cíl budou přímo na historickém náměstí v Prachaticích, ale zbytek trasy je naplánován po drsné přírodě Šumavského podhůří.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Xterra Prachatice
sobota 19. června 2010 08:00
(konec +- sobota 19. června 2010 15:00)
Prachatice
(CZ)
„Naším cílem je připravit pro závodníky pořádnou Xterru na klasické trati a v nádherném horském prostředí v okolí tohoto malebného jihočeského města.“ Říká Michal Piloušek mladší, šéf organizačního výboru.

Plavání se uskuteční v nejvýše položeném rybníku v ČR - Křišťanovickém, odtud trať horského kola zavede závodníky na různá zajímavá místa. Bude se projíždět po historické Zlaté stezce, po které se ve středověku vozila sůl z Německa, projede se okolo hraničního opevnění z 30. let 20. století, neminete ani Rohanovské skály a samozřejmě vás neochudíme o stoupání na nejvyšší horu Šumavského podhůří - Libín (1095 m.n.m.). Běh bude stejně tak zajímavý, uskuteční se v okolí Dubového vrchu, proběhne i po vyhlídkové trase po hřebenu a bude rozdělen do dvou okruhů.

Ideální podmínky a servis bude na trase doplňovat i více občerstvovacích stanic než je zvykem. Tři na kole a dokonce čtyři na běhu. Bude možno si na nich také vypůjčit nářadí či duše, jak je zvykem na cyklomaratonech. V cíli bude čekat pivečko a hustá šumavská gulášovka, v místním bazénu zdarma sprchy a mytí kol a v neposlední řadě večerní koncert skupiny Parkán.

Pro ty, kteří si netroufají na celou Xterru bude připravena Xterra Easy o objemech 300 m plavání, 12 km kolo a 4 km běh nebo Xterra Relays - štafety. „Pokud sebou závodníci přivezeou děti, máme pro ně připraveny závody v běhu na prachatickém náměstí. Jednoduše se snažíme připravit den, ve kterém si každý triatlonista najde to své,“ doplňuje informace o programu Piloušek.

Závodit se bude v sobotu 19. června. Přihlášky, časový harmonogram, plánek trasy a další informace najdete na webu www.xterra.cz

Zdroj: TZ Xstream.cz
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 15. 6. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Xterra v Prachaticích se bude vracet k drsné klasice. Vychytané.cz. [Online] 15. 6. 2010. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3327. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Xterra-v-Prachaticich-se-bude-vracet-k-drsne-klasice
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:35