Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SMS.cz Adrenalin Cup 2010

SMS.cz Adrenalin Cup 2010 s Jaroslavem Kulhavým, Martinem Koukalem, Dušanem Kožíškem a Radegast beskydským šerpou
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Adrenalin Cup 2010
sobota 26. června 2010 08:00
(konec +- neděle 27. června 2010 08:00)
Ostravice
Ostravice (CZ)
Doslova elita českého sportu se v sobotu 26. června představí na SMS.cz Adrenalin Cupu
v Ostravici, extrémním závodě čtyřčlenných štafet. Na start, který v sobě ukrývá čtyři obtížné etapy ‐ běh, paragliding, kolo a kajak, se poprvé postaví Martin Koukal, bývalý mistr světa v běhu na lyžích. Se štafetami na sněhu má zkušenosti, na beskydskou Lysou Horu, která čeká závodníky hned v prvním úseku Adrenalin Cupu, při své premiéře ale poběží po svých. Koukal se na olympijských hrách ve Vancouveru podílel na bronzovém úspěchu českého kvarteta na 4x10 km, stejný kov spolu s Dušanem Kožíškem získal pro Českou republiku ve volném sprintu dvojic i na MS v Oberstdorfu 2005. Všechno zatím nasvědčuje tomu, že druhý z úspěšného tandemu ‐ Dušan Kožíšek se v Ostravici s Koukalem znovu setká v jedné štafetě. Tak trochu smolný olympionik z posledních zimních OH, kterému se mu kvůli pádu a zlomené hůlce příliš nepovedl právě sprint dvojic s Koukalem, otestuje své síly a schopnosti na třetím úseku MTB.

Spolu s Kožíškem a dalšími borci půjde na horském kole do prudkého stoupání také biker a bývalý juniorský mistr světa Jaroslav Kulhavý, který se letos postaral o historicky nejlepší český mužský výsledek. V závodě Světového poháru horských kol v cross country v Offenburgu si totiž dojel pro třetí místo. Kulhavý a Kožíšek náročnost i atmosféru závodu znají už z loňska. Špičkový skikrosař na startu Tomáš Kraus zvažoval, že vyzkouší kajak, nakonec se rozhodl pro horské kolo. Zajímavé bude sledovat, jak si mezi lyžaři se stejnou tratí poradí třeba profi bikerky Tereza Huříková nebo Kája Polívková. Téměř se stoprocentním nasazením se do nástrah Adrenalin Cupu pustí kromě špičkových sportovců i čtveřice sportovně nejnadanějších dětí z dětských domovů.


První ze štafety ochutná 16 kilometrový běh směrem na vrchol Lysé Hory, další závodník se pak na druhém úseku prolétne paraglidem na víc než na pěti kilometrech trasy, třetí z nich si dá 32
kilometrů dlouhý úsek na horském kole a poslední ze štafety otestuje na kajaku pětikilometrový
úsek řeky Ostravice. Děti na paraglidu nepoletí samostatně, ale v tandemu. Děti z dětských domovů, které odstartují pod Nadačním fondem Táta a máma, přesto mohou na cestě oblohou leccos okoukat. Ve své disciplíně budou o cenné sekundy bojovat Tomáš Ledník, legenda českého paraglidu, nebo Tomáš Brauner, držitel hned několika světových rekordů. Všem přítomným se po roce opět na kajaku ukáže snowboardcrossař Michal Novotný. Organizátoři spolu s CHKO vytyčili trasy závodu tak, aby závodníci nepoškodili krajinu, která většinou spadá pod 1. stupeň ochranného pásma. Ochranáři po dobré zkušenosti z předchozích ročníků vyšli pořadatelům maximálně vstříc. Společnost Seven Days, která Adrenalin Cup tradičně pořádá, na oplátku přislíbila, že trasy a jejich okolí vyčistí od následků nedávných následků povodní, které ale závod nijak nepoznamenaly.

Kromě samotného závodu organizátoři přichystali i bohatý doprovodný program. Letos navíc navázali úzkou spolupráci s centrem pro handicapované Náš svět. Speciální program s řadou soutěží a třeba i jízdou na koni, bude uzpůsobený tak, aby ho zvládli nejen sportovní nadšenci, ale také ti, kteří svůj život museli spojit s nějakým handicapem. Na zábavu, nejen kolem vody, bude
dohlížet další úspěšný český olympionik Lukáš Pollert.


A zábavy bude v Ostravici víc než dost. Rockery jistě potěší dívčí kapela The Apples nebo skupina Sunshine, hip‐hopery zas DJ Friky. Adrenalin bude kolovat v krvi těm, kteří zkusí třeba simulátor nárazu, chůzi po laně zvaném „Slack line“, trampolíny nebo si zařádí v Tarzania lanovém parku.

Adrenalin Cup 2010 se uskuteční pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase a za podpory Povodí Odry a sponzorů, včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz
Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com ,kde je možné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si třeba prohlédnout trasu celého závodu ve 3D animaci.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 10. 6. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. SMS.cz Adrenalin Cup 2010. Vychytané.cz. [Online] 10. 6. 2010. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3318. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SMS.cz-Adrenalin-Cup-2010
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 03:51