Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Front Line Assembly v červenci navštíví Lucerna Music Bar

Kanadský elektronický projekt Front Line Assembly (FLA) spatřil světlo světa v okamžiku, kdy se Bill Leeb rozhodl opustit řady průkopníků industriální hudby Skinny Puppy. Zatímco Bill (známý také jako Wilhelm Schroeder) neměl sice na tvorbu Skinny Puppy rozhodující vliv, ovšem za svá léta v této kapele nabyl zkušenosti, které pak zúročil právě v FLA.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Front Line Assembly
čtvrtek 22. července 2010 20:00
(konec +- pátek 23. července 2010 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Po prvních demonahrávkách vydal projekt FLA své první album v roce 1987 pod názvem ’The Initial Command’. Na této desce Bill a jeho spolupracovníci Michael Balch a Rhys Fulber vytyčili základní poznávací znaky FLA – hrubé basové linky, burácivé beaty a titánskou nálož syntezátorů a samplů. Tyto prvky slyšíme v jejich hudbě dodnes, přestože jejich konkrétní využití se postupem času měnilo.

Na dalších nahrávkách vydaných koncem 80. let se ukázalo, že FLA umí zacházet nejen s tepavou rytmikou, ale také s hutnými ambientními plochami. Touto dobou bychom k FLA na poli industriální hudby nenašli žádné podobné souputníky. Bill se odmítal naplno věnovat hudbě pro taneční parket, jako to dělaly některé evropské EBM skupiny, ani se neponořil do složitých zvukových experimentů.

Výrazného úspěchu i uznání od hudebního tisku se FLA dočkali s albem „Caustic Grip“ (1990). Singly z této desky „Provision“ a „Iceolate“ se oba dočkaly titulu singl týdne v časopisech Melody Maker i Sounds a i zbylé tracky na albu přinášely posluchačům komplexní spleť kybernetických zvuků namontovaných na rytmiku s razancí automatické pušky. Zvuk FLA se však nepřestal vyvíjet ani v tomto bodě. Album „Tactical Neural Implant“ je značně ovlivněno technem a hip hopem, na desce „Millenium“ najdeme mohutné kytarové riffy ve stylu kapel Slayer a Pantera a vedlejší projekt Billa Leeba Delerium se zatím věnuje etno ambientu.

Nejnovější studiové album FLA nazvané „Artificial Soldier“ znamenalo návrat k tvrdšímu zvuku a ukázalo posluchačům, že FLA do toho i v tomto století umí pořádně praštit. Po boku Billa Leeba tentokrát znovu ve studiu vedle nových hudebníků stáli jeho dlouholetí spolupracovníci Rhys Fulber a Chris Peterson a i na pódiích klubů po celém světě se ukázalo, že kombinace starých a nových hráčů přináší netušené možnosti. Kanadských matadorů se znovu dočkáme i my. České publikum uvítá FLA 22. července na pódiu Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 490 CZK + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 600 CZK.

Více info na: www.myspace.com/thefrontlineassembly, www.mindphaser.com, www.musicbar.cz, www.dsmacku.com, www.myspace.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 6. 6. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Front Line Assembly v červenci navštíví Lucerna Music Bar. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2010. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3308. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Front-Line-Assembly-v-cervenci-navstivi-Lucerna-Music-Bar
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 03:23