Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Legenda opery, mezzosopranistka Soňa Červená, ve Staré Aréně

Legenda opery, mezzosopranistka Soňa Červená, ve Staré Aréně
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Zítra se bude...
úterý 8. června 2010 19:00
(konec +- středa 9. června 2010 02:00)
Stará Aréna
Ostrava (CZ)
V úterý 8. června od 19 hodin proběhne ve Staré Aréně – klubu pro kulturu a informace 2015 ostravská premiéra filmového záznamu opery-procesu Národního divadla Zítra se bude… Jedná se zpracování nechvalně proslulého soudního procesu s doktorkou Miladou Horákovou dvojicí autorů Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila se světoznámou operní pěvkyní Soňou Červenou v hlavní roli. Autorem filmového záznamu, který měl celorepublikovou premiéru 13. května 2010, je režisér Jan Hřebejk. Tato zcela výjimečná událost se ve Staré Aréně uskuteční za osobní přítomnosti Soni Červené, s níž bude po skončení představení následovat beseda.

Opera Zítra se bude... měla premiéru v divadle Kolowrat 9. dubna 2008 a okamžitě se setkala s nadšeným ohlasem u diváků i kritiky. Jedna z prvních recenzí opery se objevila 11. dubna 2008 v londýnských The Times, které o ní psaly jako o „smělém a tabu bourajícím pokusu vypořádat se s jednou z nejbolestivějších epizod středoevropských dějin,kterému pražské publikum bouřlivě tleskalo“. Autoři opery získali za své dílo v roce 2008 Cenu Sazky a Divadelních novin v kategorii Hudební divadlo. Ve stejném roce byla Soni Červené udělena za toto představení Cena Alfréda Radoka v kategorii Ženský herecký výkon a Aleši Březinovi tatáž cena v kategorii Hudba.

Libreto opery staví na přesných citacích dobových textů a historických pramenů, které umocňují jeho již tak silnou výpovědní hodnotu. O filmovém zpracování inscenace, jako i o představení samotném říká režisér Hřebejk: „Je to naše pocta vynikající opeře Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila. Tuto operu vnímám jako dosavadní vrchol hudební kariéry Aleše Březiny, s kterým jsem spolupracoval od svého prvního filmu.“ David Mírek, hlavní dramaturg Staré Arény, pak dodává k samotné pěvkyni Soni Červené: „Je to jedna z nejvýznamnějších osobností české kultury. Zapomenutý hrdina. Rozhovor s paní Červenou je zážitek, na který se nezapomíná. Važme si, že takto světoznámá operní pěvkyně přijede do Ostravy“.

Více informací o operním představení naleznete přímo na stránkách Národního divadla, o jeho filmovém zpracování pak na stránkách společnosti Aerofilm.cz Všichni jsou srdečně zváni.
winslayer
(Lukáš Plaček)
neděle 6. 6. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Legenda opery, mezzosopranistka Soňa Červená, ve Staré Aréně. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3303. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Legenda-opery,-mezzosopranistka-Sona-Cervena,-ve-Stare-Arene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 19:56