Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadlo přímo z křesla obýváku? Proč ne...

Městské divadlo Zlín bude mít Maryšu v České televizi!
Přidat na Facebook
V sobotu 5. června usednou ve 20 hodin k televizním obrazovkám snad všichni zlínští divadelníci a jejich fanoušci. Na druhém programu České televize se bude vysílat záznam divadelního představení Maryša, které veřejnoprávní televize natáčela ve zlínském divadle na počátku března, kdy měla inscenace derniéru. Šanci vidět tento jedinečný počin mají tak i ti, kteří se do divadla nestačili na Maryšu vydat.

Cenami ověnčená inscenace, kterou Zlíňané doslova milují, je srdeční záležitostí zlínského divadla. Svůj podíl na tom mají doslova všechny složky, které tento jevištní klenot vytvářely. Ať už se jedná o režijní um Martina Františáka, herecké výkony Petry Hřebíčkové, Dušana Sitka a jejich dalších kolegů či scéna Jana Štěpánka, kostýmy Marka Cpina a hudba Nikose Engonidise. Maryša měla premiéru na konci dubna 2008. Během její téměř dvouleté přítomnosti na zlínské scéně nasbírala hned několik vavřínů.

Cenu Thálie si za titulní roli vysloužila Petra Hřebíčková, nyní již bývalá členka uměleckého souboru zlínského divadla. Nominací na Thálii se může pochlubit i Dušan Sitek, který v inscenaci ztvárňuje postavu Lízala.
Zlínské zpracování Maryši odměnili také diváci v anketě Aplaus v roce 2008: lidem se nejvíce líbily herecké výkony Petry Hřebíčkové a Dušana Sitka a Maryšu zvolili jako nejlepší inscenaci sezony 2007/2008.

Zlínské divadlo hostovalo s Maryšou také v Praze. Poprvé loni v březnu v Divadle pod Palmovkou, kde sklidilo obrovské ovace. Letos v únoru předvedlo tento unikátní kousek pražským divákům podruhé, a to na Nové scéně Národního divadla, kde Maryša také obdržela Cenu Českého divadla za rok 2009.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
středa 2. 6. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Divadlo přímo z křesla obýváku? Proč ne.... Vychytané.cz. [Online] 2. 6. 2010. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3281. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadlo-primo-z-kresla-obyvaku?-Proc-ne...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.062s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 03:10