Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festivalové léto Anety Langerové

Čerstvá držitelka Ceny Anděl za skladbu roku, Aneta Langerová má za sebou úspěšné turné ke své nové desce Jsem. V nejbližších dnech představí svůj nový videoklip k písni Dokola, který byl natočen v průběhu jarního turné. Chystá se na slavnostní otevření kavárny Potmě – tentokrát s Viktorem Preissem (10. 6.) a samozřejmě na letní festivalovou sezonu.
Přidat na Facebook
Aneta Langerová 10. června společně s hercem Viktorem Preissem slavnostně otevřou netradiční Kavárnu POTMĚ. Ta se představí již pošesté a znovu s bohatým doprovodným programem. Kavárna, kde vás v naprosté tmě obslouží nevidomí, bude otevřena 10. června ve 13 hodin na Ovocném trhu za Stavovským divadlem v Praze. I vy můžete okusit umění života ve tmě a zároveň podpořit sbírku Světluška. Tým dvanácti vyškolených kavárníků se na vás bude těšit denně v tradičním čase „od nevidim do nevidim“ až do 24. června.

„Kavárnu POTMĚ otevírá Nadační fond Českého rozhlasu již pošesté a jsme moc rádi, že se k nám návštěvníci vrací. Každý rok se snažíme projekt něčím ozvláštnit. Letos jsme připravili hudební vystoupení herců a písničkářů servírovaná přímo ze střechy kavárny. Představí se zde Saša Rašilov, Tomáš Klus, Jan Budař a Xindl X, ale také talentovaní nevidomí hudebníci,“ uvedla Martina Kaderkova, autorka projektu.

V průběhu léta Aneta vystoupí na Rock for People v Hradci Králové (3. - 6. 7.) v rámci putovního festivalu České a moravské hrady navštíví Točník (9. - 10. 7.), Kunětickou horu (16. - 17. 7.), Švihov (23. - 24. 7.), Rožmberk nad Vltavou (30. - 31. 7.), Bezděz (6. - 7. 8.), Bouzov (13. - 14. 8.), Veveří (20. - 21. 8.), Hukvaldy (27. - 28. 8.) a v romantických kulisách hradní zříceniny zahraje i na festivalu Okoř (21. 8.).

„Zbožnuju tu letní pohodu, lidi si lehnou na trávu a v momentě když je nějaká muzika zajímá, jdou si ji zkrátka maximálně užít. Z festivalového publika většinou cítím jistou svobodu a je mi to velmi příjemný,“ tvrdí o festivalech Aneta, která se sama nejvíc těší na vystoupení Muse na Rock for People. „To je kapela, kterou bych si naživo užila zase já,“ říká.

K festivalům neodmyslitelně patří i mobilní záchody, tak jsme se zeptali co si o Toi Toikách myslí Aneta „Toi toi, to je postrach všech fesťáků. Nikdy nevíš, co tě čeká, ale jinak to nejde, takže za ně buďme rádi,“ směje se zpěvačka. A přijela už někdy na festival pozdě, tak že musela jít z auta rovnou na pódium. „Jo jo, podařilo se nám to hned několikrát, když jsme hráli třeba během jednoho dne na dvou festivalech a museli přejíždět. To jsou pak dobrý zmatky, ale dá se to a člověk alespoň neřeší před koncertem zbytečnosti a soustředí se jen na to, aby lidem dal pro co si přišli.“

Na festivalech Aneta nebude samozřejmě sama. Doprovodí ji její kapela. Tu tvoří Adam Koller (bicí), Ludvík Kulich (kytara), Veronika Vališová (housle), Jakub Zitko (klávesy) a Jakub Vejnar (basa).

Více na: www.langerovaaneta.cz, www.meziploty.cz/cs/, www.rockforpeople.cz/, www.ceskehrady.cz/cs/, www.moravskehrady.cz/cs/, www.festivalokor.cz/index.php, www.svetluska.net

Zdroj: TZ Kristina Horáčková
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 30. 5. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Festivalové léto Anety Langerové. Vychytané.cz. [Online] 30. 5. 2010. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3273. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festivalove-leto-Anety-Langerove
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.147s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 14:38