Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Den dětí v Ostravě

Stará Aréna – klub pro kulturu a informace 2015 se zapojí do oslav Mezinárodního dne dětí v Ostravě
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dětí plná Ostrava
úterý 1. června 2010 09:00
(konec +- úterý 1. června 2010 19:00)
Stará Aréna
Ostrava (CZ)
V úterý 1. června se Stará Aréna – klub pro kulturu a informace 2015 aktivně zapojí do oslav Mezinárodního dne dětí nazvaného Dětí plná Ostrava. Simulovanou interaktivní vysokou pecí doplní Stará Aréna další ostravské kulturní instituce, které mají v době od 9 do 18 hodin připravený pro děti a jejich doprovod zábavně-vzdělávací program. Tematickým rámcem oslav bude dávná i nedávná historie Ostravy a v prvé řadě kniha-dětské leporelo autorky Lucie Seifertové, Tajemná Ostrava. Ta byla publikována u příležitosti ostravské kandidatury na prestižní titul Evropské hlavní město kultury 2015. Organizátorem oslav Mezinárodního dne dětí je Galerie výtvarného umění v Ostravě ve spolupráci s kulturními institucemi města za podpory Magistrátu města Ostravy a Městské policie.

S odkazem na ostravskou průmyslovou historii se Stará Aréna – klub pro kulturu a informace 2015 promění ve vysokou pudlovací pec. Klub bude svou audiovizuální výzdobou simulovat mechanismy výroby železa. Stane se interaktivním hřištěm, na kterém budou děti nejprve získávat potřebné suroviny – rudu, vápno a uhlí – a s nimi pak procházet procesem výroby. Na jeho konci jim bude odměnou hotové železo a jeho výrobky. Jako formu doprovodného programu nabídne Stará Aréna dvě performance: Vysoká pec na sny v 10 hod. a Odpudlování v 15 hod. „Celodenní program Staré Arény je sestaven tak, aby se děti zábavnou formou seznámily s jednou z klíčových kapitol průmyslových dějin Ostravy a aby se jejich rodiče a doprovod při tom nenudili,“ říká o Mezinárodním dni dětí ve Staré Aréně tisková mluvčí projektu Ostrava 2015 Michaela Hofmanová.

Oslavy Mezinárodního dne dětí v Ostravě jsou určeny samozřejmě především dětem, ale také jejich rodičům, školám, školkám, občanským sdružením sociální sféry a výchovně-vzdělávacím a volnočasovým organizacím. Cílem akce je zapojit děti do současného dění ve městě a vzbudit mezi nimi zájem o to, jakou tvář bude mít Ostrava v budoucnosti. V centru města budou za tím účelem probíhat po celý den aktivity a soutěže s divadelními, výtvarnými, hudebními, ekologickými a vzdělávacími prvky. Účastníci budou moci projít trasu s devíti zastávkami, inspirovanými leporelem Tajemná Ostrava, od Divadla loutek po Galerii výtvarného umění a zpět. Ve vybraných institucích – Klub Ámos, Ostravská univerzita, Stará Aréna, Galerie výtvarného umění a Divadlo loutek– pro ně bude připraven další doprovodný program.

Veškeré další informace o oslavách Mezinárodního dne dětí v Ostravě naleznete na webových stránkách pořádající Galerie výtvarného umění v Ostravě: http://www.gvuo.cz/
Dmb
(Lukáš Kaboň)
pondělí 31. 5. 2010 08:00
Kaboň, Lukáš. 2010. Den dětí v Ostravě. Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2010. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3269. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Den-deti-v-Ostrave
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 19:14