Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zahájení přehlídky Ostrava 2015 v Praze

Zahájení přehlídky Ostrava 2015 v Praze
Přidat na Facebook
V kině Světozor byla slavnostně zahájena kulturní přehlídka Ostrava v Praze

Večer ve stylu 80. let včera v pražském kině Světozor odstartoval unikátní tříměsíční uměleckou přehlídku Ostrava v Praze. Tou severomoravská metropole prezentuje v hlavním městě svou kulturní produkci divadelní, filmovou, výtvarnou, hudební i architektonickou. U příležitosti slavnostního zahájení se v pondělí 24. května celé kino proměnilo v kulturní dům dob minulých. Přehlídka je jednou ze součástí projektu, se kterým Ostrava kandiduje na prestižní titul Evropské hlavní město kultury 2015.

Výjimečná akce je největší dosavadní kulturní prezentací ostravské kultury mimo hranice Moravskoslezského regionu, proto k ní patřilo také osobité zahájení. Mimořádné uvedení snímku Kouř Tomáše Vorla st. doprovázel komponovaný večer ve stylu 80. let. Slavnostní zahájení přehlídky Ostrava v Praze si nenechali ujít hlavní představitelé zmíněného snímku Jan Slovák, Lucie Bártová-Zedníčková, Šimon Caban a Jiří Fero Burda. Každý, kdo na netradiční projekci dorazil v tematickém kostýmu nebo se honosí vysokoškolským titulem Ing., měl navíc na celou akci vstup zdarma. Po promítání Kouře totiž následoval další Vorlův snímek, středometrážní studentský film Ing. Vyvrcholením večera byla stylová diskotéka s občerstvení typickým pro zlatá osmdesátá léta. Dobovou atmosféru umocnilo vystoupení mažoretek z Horní Lhoty.

Ostrava v Praze nabídne ještě mnohé podobně unikátní akce. Již ve středu 26. 5. ovládne vyprodané Divadlo Kalich písničkář Jaromír Nohavica, během celého týdne pak budou pokračovat koncerty v pražských klubech Roxy, Palác Akropolis, Lucerna Music Bar nebo v divadle Archa. Před pražským publikem se postupně představí Evolution Dejavu a Camara (26.5.), nadějná kytarová kapela Charlie Straight (1.6.), Rock & Roll Band Marcela Woodmana a Úspěch (1. 6.), The Gizd Q a Boris Band Combination (2. 6.), Buty a Cafe Industrial (3. 6.), Vladivojna La Chia a Kofe-In (4. 6.) a těleso nové hudby Ostravská banda, které vystoupí v neděli 6. 6. Ostrava v Praze nabídne také přehlídku nejlepších ostravských divadel a aktuálních přestavení (Divadlo Aréna, Divadlo Petra Bezruče, Národní divadlo moravskoslezské, Bílé divadlo, Divadlo loutek Ostrava a další) stejně jako několik výstav výtvarného a fotografického umění. Ve Světozoru se budou až do 30. května promítat filmy, které jsou tematicky spjaté s Ostravou (např. Sluneční stát, Tajemství Ocelového města). Ojedinělá přehlídka ostravské kultury v Praze potrvá do 10. září 2010.

„Kandidatura Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015 se stala příležitostí představit Praze současnou kulturu symbolu industriální éry a třetího nejlidnatějšího českého města,“ řekl Čestmír Kopecký, ředitel projektu Ostrava 2015.

Více o přehlídce Ostrava v Praze se dozvíte na webových stránkách www.ostravavpraze.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 27. 5. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Zahájení přehlídky Ostrava 2015 v Praze. Vychytané.cz. [Online] 27. 5. 2010. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3259. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zahajeni-prehlidky-Ostrava-2015-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 13:12