Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Happening na Černé louce

Všechno, co nezažijete v obýváku!!! Takový je podtitul happeningu na podporu kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Všechno, co nezažijete v obýváku!!!
neděle 30. května 2010 14:00
(konec +- neděle 30. května 2010 23:00)
Ostravské výstavy - Výstaviště Černá Louka
Ostrava (CZ)
Černá louka proběhne 30. května na Černé louce. Nabídne interaktivní kulturní program: cirkusové přestavení, divadlo, soutěže, program pro děti i večerní koncerty. A to vše zdarma!!!

„Důvod, proč se akce koná právě na Černé louce je prostý. Chceme upozornit na klíčový projekt Ostravy 2015, kterým je vybudování Klastru Černá louka. Na Černé louce má vzniknout vzorová městská čtvrť s novou koncertní síní, městskou galerií, Music Pavilionem, kulturním inkubátorem a novými prostory pro bydlení,“ říká k happeningu Čestmír Kopecký, ředitel projektu Ostrava 2015.

Na Černé louce se tak návštěvníci v neděli mohou těšit na divadelní představení i performance, graffiti jam i prezentaci uměleckých škol a profesionálních umělců, mažoretky z Dolní Lhoty i zápasy v bahně, ve kterých půjde o souboj Ostravy vs. Plzně, vystoupení Cirkusu trochu jinak, velké množství soutěží, netradiční módní show z dílny Ňů fešn šopa, čajovnu, loutková představení pro děti, workshopy taneční, výtvarné i hudební. Pro teenagery je připraven Bike trial a skákání po vracích, které následně ztvární Fakulta umění Ostravské univerzity v Ostravě formou graffiti. Maminky i tatínky jistě zaujme představení Bílého divadla, kde dostanou víno a polévku. Na happeningu se také bude soutěžit s CK Nicolas tours o zájezd pro 2 osoby do Řecka.

Večer pak hlavní scénu v 17 hodin ovládne Cimbálová muzika Friš, jejíž překvapivé instrumentální výkony vystřídá ostravská pop-rocková odpověď na současnou britskou kytarovou scénu, skupina Kuzniecef. Hlavní hvězdou večera pak bude ústecká pop-rocková kapela UDG, která v roce 2004 vyhrála prestižní soutěž Coca-Cola PopStar a hned několikrát byla nominována v hudebních cenách Žebřík. Koncerty zakončí po 21 hodině nejlepší rock’n’roll z Ostravy: Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

Na happeningu budou mít možnost se představit i samotní návštěvníci, a to na volné scéně Hyde Parku. Předvést se mohou všichni, kteří umí něco netradičního a chtějí aktivně podpořit ostravskou kulturní scénu a Ostravu v jejím boji o titul Evropské hlavní město kultury 2015.

Klastr Černá louka je stěžejním projektem, kterým Ostrava o tento prestižní titul bojuje. Vznik kulturně-sociální čtvrti Černá louka a jejího propojení s centrem města v návaznosti na projekt Nové Vítkovice a budoucí administrativně-obchodní centrum Nová Karolina předpokládá vybudování řady kulturních institucí. Součástí je také dostavba alternativní scény Divadla loutek Ostrava, které se na území Černé louky nachází.

Město Ostrava vyhlásilo 1. února 2010 mezinárodní veřejnou kombinovanou urbanistickou soutěž o návrh revitalizace území Černá louka. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v průběhu června na základě rozhodnutí poroty složené z urbanistů, architektů a zástupců města Ostravy.
Dmb
(Lukáš Kaboň)
čtvrtek 27. 5. 2010 08:00
Kaboň, Lukáš. 2010. Happening na Černé louce. Vychytané.cz. [Online] 27. 5. 2010. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3258. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Happening-na-Cerne-louce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:18