Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Setkání - Stretnutie je za námi, příští rok se sejdeme zase..

...a ani déšť nám to nepokazí.
Přidat na Facebook
Přestože deštivé počasí způsobilo, že se některá doprovodná vystoupení 15. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Setkání – Stretnutie Městského divadla Zlín musela odehrát místo venku ve vnitřních prostorách, diváckou účast to příliš neodradilo. Početnou návštěvností se může pochlubit i 21 inscenací v hlavním programu ve Velkém sále, Studiu Z a na Malé scéně, které od 17. do 22. května zhlédlo celkem 5 315 diváků. Zlínské divadlo se na týden stalo hostitelem celkem 205 pozvaných hostů z řad divadelních kritiků, režisérů, dramaturgů, zástupců médií a dalších institucí, z toho 97 bylo studentů divadelních škol.

Na Setkání – Stretnutie se letos blýskly mnohé přední české a slovenské osobnosti: od první dámy České republiky Livie Klausové počínaje až po herecké hvězdy známé nejen z televizních obrazovek. Dorazili oba dva patroni přehlídky Zdena Studenková a Miloš Mejzlík, herec Slovenského národního divadla Dušan Jamrich převzal za svou domovskou scénu Cenu ředitele divadla za dlouholetou spolupráci a partnerství na festivalu, v inscenacích se objevily populární herecké tváře jako David Matásek, Ondřej Pavelka, Norbert Lichý, Daniela Kolářová, Pavla Tomicová, Anna Šišková, Ladislav Mrkvička či Jana Boušková. Letošními partnery festivalu bylo Slovenské národné divadlo Bratislava a polský Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łodź. Právě ředitel polského střediska Tomasz Bieszczad nemohl dorazit na své vystoupení z důvodu dopravní komplikace způsobené záplavami.

Dramaturgicky vyhraněná přehlídka s jednoznačnou orientací na podporu původní dramatické a inscenační tvorby se v tomto roce nesla v duchu podtitulu Hra-Nehra. Cílem festivalu bylo zároveň prezentovat zcela původní hry, adaptace či dramatické novinky přeložené z cizího jazyka. Zároveň se muselo jednat o první uvedení daného titulu v Čechách či na Slovensku od ledna 2009.
„Přestože na hodnocení divadelního festivalu, jeho jubilejního patnáctého ročníku, teprve nastává čas, jsem přesvědčen, že splnil poslání, jemuž je festival zasvěcen: představit to nové – dramatické texty, současnou hru a současné vidění světa a společnosti, nové inscenační trendy. Tím je tento festival proslulý, a proto si zaslouží plné podpory. O to víc bude usilovat i nový ročník Setkání 2011 Stretnutie,“ zhodnotil letošní ročník ředitel Městského divadla Zlín Antonín Sobek.

Největšími festivalovými hity z diváckého hlediska bylo tradičně představení Radošinského naivného divadla, nejen díky hokejovému mistrovství světa představení Jaromír Jágr, Kladeňák v podání Středočeského divadla Kladno či Náměstí bratří Mašínů, se kterým přijelo Klicperovo divadlo Hradec Králové. Nabité bylo i Studio Z při představeních Buchet a loutek Praha s názvem Lynch, domovského Městského divadla Zlín s názvem Fridy Kahlo, A Studia Rubín Praha s názvem Kauza Salome, Divadla Letí Praha s názvem Zazděná či Emotion Collection se stejnojmennou inscenací.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
úterý 25. 5. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Setkání - Stretnutie je za námi, příští rok se sejdeme zase... Vychytané.cz. [Online] 25. 5. 2010. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3255. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Setkani---Stretnutie-je-za-nami,-pristi-rok-se-sejdeme-zase..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 06:52