Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínské divadlo bude opět v éteru.

V pátém díle populárního seriálu Divadelní řemeslníci v Českém rozhlasu Brno se ve čtvrtek 27. 5. od 15:00 hodin přestaví práce inspicienta.
Přidat na Facebook
Kdo bdí nad tím, aby divadelní představení proběhlo se všemi náležitostmi, aby všichni herci byli včas na jevišti, technici proměňovali scénické dekorace a světla a zvuk byli v souladu? Tajemná postava inspicienta. Podle slovníku cizích slov je inspice technicko-organizační dozor nad průběhem představení. O své inspicientské práci v Městském divadle Zlín povypráví již v pátém díle populárního seriálu Divadelní řemeslníci v Českém rozhlasu Brno inspicienti Marie Petříková a Tomáš Komínek. S hosty si bude jako obvykle povídat moderátorka Věra Hotařová, a to ve čtvrtek 27. května od 15 do 16 hodin.

Inspicientka Marie Petříková působí ve zlínském divadle od roku 1970, nejdříve pracovala jako nápověda, až později se stala inspicientkou. Jejím mladým nástupcem je Tomáš Komínek, který pracuje ve zlínském divadle jako inspicient od roku 2009. Společně řídí představení ve Velkém sále i Studiu Z.

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to je seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace. Originální projekt odstartoval v lednu s dvojrozhovorem se scénografkou Hanou Knotkovou a dramaturgem Vladimírem Fekarem, únorový díl byl zase věnován malírně a stolárně, o nichž promluvili vedoucí výroby dekorací Josef Holec a umělecký malíř Radek Pluhař, v březnu odhalili taje krejčoven jejich vedoucí František Kuchař a dámská krejčová Jana Večeřová, v dubnu navštívily rozhlasové studio umělecká čalounice Ester Škáchová a modistka Petra Kašpárková. Seriál potrvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct. Posluchači se mohou těšit ještě na povídání o práci nápovědy, jevištních techniků, zvukařů, osvětlovačů a dalších.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 24. 5. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Zlínské divadlo bude opět v éteru.. Vychytané.cz. [Online] 24. 5. 2010. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3242. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinske-divadlo-bude-opet-v-eteru.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 18:05