Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Dokořán se tradičně rozrůstá

Festival Dokořán v Karviné nezakrněl na předešlých úspěších
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival Dokořán 2010
čtvrtek 12. srpna 2010 08:00
(konec +- neděle 15. srpna 2010 11:00)
Karviná
Karviná (CZ)
Festival Dokořán v Karviné nezakrněl na předešlých úspěších a opět se rozrůstá, přidává novinky do svého pestrého programu. Kromě obvyklých tří hudebních scén, divadla, filmů a doprovodného programu ocení soutěžní předkola především regionální interpreti. Nejen dámy uvítají módní přehlídku s dobročinnými účely s následným bazarem, a autobus plný divadla přiláká všechny bez výjimky. Návštěvníci budou mít těžké rozhodování, kam zamířit dřív. Zámecký park v Karviné se rozehraje 12. – 14. 8. za vstupné již 200 Kč na tři dny.

„Stále se zaměřujeme na nemasově oblíbené, ale zato velmi kvalitní interprety. Karviná si ale zaslouží zažít i tvorbu našich headlinerů,“ uvádí dramaturgyně Radka Szelongová kapely Mňága a Žďorp, energické Skyline, taneční Traband a česko-americkou formaci Pipes & Pints s punk-folkem. Zahraničí letos reprezentují alternativní Puding Paní Elvisovej ze Slovenska a Maya Mountains z Itálie. Dalších třicet kapel se bude téměř nepřetržitě střídat na dvou scénách. Festival se otevře ve čtvrtek vystoupením pouze regionálních kapel, kterým předchází soutěž.
Klubová scéna se může pochlubit B-Complexem, hudebním producentem, který zabodoval na Czech Drumandbass Awards 2009. Publikum si ještě ale užije Bifidus Aktif a Deadly Viperz a další desítku kvalitních djs žánrů drumandbass, breabeat, dubstep, downtempo atd.
Divadlo dostává letos opět větší prostor. Z příchozích divadelních souborů zřejmě nejvíce pozornosti získá Autobuf, speciálně upravená karosa tak, aby v ní byl prostor pro pódium i publikum. „Pozvání přijali i kontroverzní Meet Factory z Prahy, na festivalu oblíbené Divadlo Vysokozdvižného Soumara, Divadlo z Hůry a místní K.V.A.S.,“ dodává Veronika Mikulová.
CinemaRoom, tradičně spojený s čajovnou, nezůstane nadále jen u promítání dokumentů, studentských a animovaných snímků ve stanu. Slovenské občanské sdružení Trakt představí neobvyklou formu filmové performance a také zapojí venkovní promítání.
Módní přehlídka s následným bazarem jen alternuje sjednaným fireshow, motoshow, workshopům, cestopisům a dalšímu bohatému doprovodnému programu.

Festival Dokořán začíná ve čtvrtek 12. 8. vystoupením šesti nejlepších kapel z Karvinska a večer završí žádoucí stálice Epikrux, Sakumprásk a AllSKApone’s. Kapely z karvinského okresu, které by si rády zahrály na festivalu Dokořán 2010, se mohou hlásit do 20. 6. na e-mail booking@dokoran.info. Dvě předkola proběhnou na začátku července pravděpodobně přímo na náměstí v Karviné Fryštátě. O vítězích rozhodne z velké části odezva publika.
Cena zůstává vstřícná všem. Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji od 1. 7. za 200 Kč na všechny tři dny. Na místě je cena 250 Kč na celý festival, nebo 150 Kč na jeden den. Držitelé karet ISIC a ITIC mohou uplatnit slevu 10 % na vstupenky pouze na místě.
„V nádherném areálu zámeckého parku Boženy Němcové bude pro návštěvníky přichystána úschovna, stanové městečko, toalety, bary a budeme se snažit, aby se návštěvníci na festivalu cítili příjemně. Atmosféra festivalu je totiž jedinečná,“ neskrývá pýchu hlavní pořadatel Daniel Cieślar.
Pořádající Iniciativa Dokořán o.s,, 100 spolupracujících dobrovolníků a partneři akce srdečně zvou k návštěvě šestého ročníku multižánrového festivalu Dokořán! Bude opět otevřeno.
Více info na www.festival.dokoran.info nebo na festival@dokoran.info.

Vstupné:
200 Kč/3 dny/ předprodej
250 Kč/3 dny/ na místě
150 Kč/1 den/ na místě
10 % sleva/ na místě/ držitelé ISIC, ITIC karet
Jouseph
(Josef Kaňa)
sobota 22. 5. 2010 08:00
Kaňa, Josef . 2010. Festival Dokořán se tradičně rozrůstá. Vychytané.cz. [Online] 22. 5. 2010. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3227. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Dokoran-se-tradicne-rozrusta
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 20:52