Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vlaky Student Agency o víkendu podpoří Jízdu králů v Kunovicích

Společnost Student Agency, s.r.o. se rozhodla podpořit prastarou lidovou tradici Jízdu králů, která letos usiluje o zapsání na listinu UNESCO. V rámci této slavnosti v Kunovicích bude vypraven nový moderní vlak Siemens Desiro, jenž ponese jméno Jízda králů. První motorová souprava vyjede v sobotu 22. května 2010 před devátou hodinou ráno z Kunovic. Na trase Kunovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod a Luhačovice pak bude jezdit celý víkend.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jízda králů
sobota 22. května 2010 09:00
(konec +- sobota 22. května 2010 16:00)
Kunovice
Kunovice (CZ)
Cílem vypravení vlakové soupravy se jménem Jízda králů je snaha společnosti Student Agency podpořit ojedinělý kulturní projekt s mezinárodním přesahem. Letos na podzim totiž bude předána oficiální kandidatura kunovické lidové slavnosti o zapsání na Listinu Mistrovských děl ústního a nemateriálního dědictví lidstva UNESCO. Případný úspěch kandidatury by zařadil Jízdu králů mezi devadesát unikátních děl v rámci celého světa. Samotné kandidatuře předcházela spousta let výzkumů a dokumentace, aby splnila velmi náročné požadavky organizace UNESCO.

„Je to jedna z posledních příležitostí, kde se jízda králů prezentuje před oficiálním podáním kandidatury. Rádi bychom přispěli k tomu, aby se tento fenomén ukázal před zraky nezávislých hodnotitelů v tom nejlepším světle,“ sdělil Radim Jančura, majitel společnosti Student Agency
.
První sobotní vlak Jízdy králů bude doprovázet celá královská družina. Do moderního žlutého vlaku usedne kromě krále i místostarostka města Kunovice, cimbálová muzika Ohnica nebo folklorní soubor Old Stars Hradišťan. Královská družina hodlá tímto netradičním způsobem pozvat na slavnost sousední města a obce. Ve vybraných stanicích navíc bude pro návštěvníky připraven krátký program.

„Cílem akce je motivovat co nejvíce lidí, aby zavítali do Kunovic a svou návštěvou nepřímo podpořili celou kandidaturu,“ uvedl Milan Stašek, organizátor Jízdy králů. Kunovice se díky víkendové akci stanou nejen pozorovaným místem hodnotitelů organizace UNESCO, ale rovněž centrem moderní železniční dopravy. Na první jízdě ve vlaku Student Agency již přislíbilo účast 10 starostů měst a obcí. První spoj proto bude z kapacitních důvodů vyhrazen pouze pro pozvané hosty.

Jízdní řády, které budou navazovat na program Jízdy králů, budou uveřejněny na stránkách www.regiojet.cz Návštěvníci budou moci využít speciální vlakové soupravy také v sobotu odpoledne a v neděli, kdy budou vlaky jezdit mezi Luhačovicemi a Uherským Hradištěm. Zpáteční jízdenka bude stát 5 CZK, a to z libovolné stanice.

Zdroj: TZ Student Agency
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 20. 5. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Vlaky Student Agency o víkendu podpoří Jízdu králů v Kunovicích. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2010. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3221. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vlaky-Student-Agency-o-vikendu--podpori-Jizdu-kralu-v-Kunovicich
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 08:04