Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Xterra Czech Tour začíná v Praze

V sobotu 22. května odstartuje v 11 hodin naostro Xterra Czech Tour. Po dubnovém cyklistickém prologu na Hluboké se pojede letos poprvé opravdový triatlon. Závodníky bude hostit areál Žluté lázně v Praze Podolí.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Xterra Czech Tour
sobota 22. května 2010 11:00
(konec +- sobota 22. května 2010 18:00)
Žluté lázně
Praha (CZ)
Úvodní plavání se odehraje ve Vltavě a je plánovaná délka 500 metrů, s ohledem na teplotu vody však bude podle aktuální situace přizpůsobena. Pokračuje se horskou cyklistikou v Chuchelském háječku, který projedou závodníci dvakrát, aby absolvovali celkem 24 km. Závěrečný běh po nábřeží Vltavy je dlouhý 6 km a končí opět v areálu žlutých lázní v cílové slavobráně.

Xterra, nebo-li terénní triatlon, se v Podolí nepojede poprvé, pořadatelé závod připravují už s několikaletou zkušeností a devítiletou historií Xterry v celé České republice. „Trať není vůbec náročná, i v plné délce by jim měl zvládnout naprosto každý.“ Vzkazuje Michal Piloušek, guru české Xterry a poukazuje také na možnost absolvovat zkrácenou trať, na kterou se odstartuje o 15 minut později. Délky kratšího závodu jsou 100 m plavání, 8 km na kole a 3 km pro běh. Svůj závod budou mít už od 10:00 také děti, které však budou soupeřit bez plavání jen v běhu a cyklistice.

Pro hobby závodníky je také dobré, že mohou soupeřit ve věkových kategoriích rozdělených po deseti letech, kde jim medaile a věcné ceny nevyberou elitní závodníci. Může se tedy stát, že se na stupně vítězů nakonec prosadí i někdo startující úplně poprvé. V elitní kategorii je však několik velmi talentovaných sportovců, kteří si mezi sebe jen tak někoho nepustí.

Xterra Žluté lázně bude letos jedinou možností jak si zazávodit na vrcholné úrovni v Praze. Červnová Xterra Hostivař je totiž kvůli úpravám na Hostivařské přehradě bez náhrady zrušena. Podrobnosti o závodech Xterra se dají najít také na novém webu www.xterra.cz, kde jsou zároveň i online přihlášky.

Zdroj: TZ Xstream.cz
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 20. 5. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Xterra Czech Tour začíná v Praze. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2010. [Citace: 29. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3220. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Xterra-Czech-Tour-zacina-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.48.243
Serverový čas: středa 29. listopadu 2023 09:09